„Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa w Języku Angielskim”

W miesiącu grudniu, Uczniowie z terenu Gminy Halinów wzięli udział w drugiej edycji Gminnego Projektu dla klas II oraz III pt.: „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa w Języku Angielskim”. Serdecznie dziękujemy Uczniom ZSP w Halinowie, ZSP w Okuniewie, ZSP w Cisiu, ZSP w Brzezinach oraz Uczniom SP W Chobocie za przygotowanie przepięknych prac projektowych. Karty wykonane zostały w wielu ciekawych technikach oraz nawiązywały do tradycji świąteczno-zimowych. Podziękowania przesyłamy również dla nauczycieli języka angielskiego z terenu Gminy Halinów za rozpropagowanie ww. projektu wśród Uczniów naszej gminy. Wybrane prace wyeksponowane zostały na tablicy poświęconej projektom z języka angielskiego w budynku A na I piętrze w ZSP w Halinowie.
Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.
Organizatorzy projektu: Małgorzata Kuriata, Kamila Zbiciak (j. angielski ZSP w Halinowie).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Wycieczka mikołajkowa klasy 7b i 7c

Dnia 5 grudnia 2023 r. z okazji zbliżających się Mikołajek uczniowie z klasy 7b i 7c pod opieką nauczycielek: p. M. Lesiak, p. M. Podolak i p. M. Rudnik udali się na wycieczkę do Warszawy, w tym do Manufaktury Cukierków. Siódmoklasiści wzięli udział w warsztatach kręcenia lizaków, które składały się z dwóch części. Pierwsza część polegała na obejrzeniu pokazu wytwarzania masy karmelowej, począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie go i nadanie mu smaku. Podczas demonstracji cukiernicy opowiadali o poszczególnych etapach produkcji słodyczy, które są wykonywane ręcznie bez użycia maszyn, tylko z naturalnych barwników. Przedstawiona metoda wytwarzania cukierków i lizaków praktykowana była już w XVII wieku. Po zakończeniu pierwszej części pokazu, uczniowie zapraszani byli do stołu produkcyjnego, gdzie mieli możliwość wykonania własnych lizaków. Na zakończenie wizyty w Manufakturze Cukierków odbyła się degustacja ciepłych cukierków. Każdy z uczniów otrzymał dyplom „Małego Cukiernika”. Drugim punktem wycieczki było poznanie miejsc związanych z najsłynniejszymi i najbardziej zasłużonymi postaciami w historii naszego kraju w trakcie zwiedzania dzielnicy Warszawa-Powiśle. Spacerując po mieście z licencjonowanym przewodnikiem, siódmoklasiści dowiedzieli się wielu różnych ciekawostek na temat pomnika Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Warszawskiego, Pałacu Prezydenckiego, pomnika Adama Mickiewicza, Kościoła Św. Krzyża, czy Pałacu i Ogrodu Saskiego. Świąteczne dekoracje na ulicach miasta i zimowa sceneria niewątpliwie wprowadziły uczniów w bożonarodzeniowy nastrój.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Mikołajki w klasie 1d i 2d

Tego wspaniałego, grudniowego dnia obok tradycyjnych upominków mikołajkowych atrakcją dla dzieci był udział w warsztatach w cukierni Babeczki. Tam pod okiem pań cukierniczek uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali pierniczki, a następnie z fantazją je dekorowali. Swoje słodkie wypieki zabrali dla bliskich. Była to przepyszna lekcja i wspaniała zabawa.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Halinów podwójnym mistrzem regionu w unihokeju dziewcząt!

Dwie drużyny jadą na Mistrzostwa Województwa!
Dnia 21 i 23 listopada w SP4 w Mińsku Mazowieckim odbyły się międzypowiatowe zawody w unihokeju dziewcząt. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie powiatów z naszego regionu (do regionu siedleckiego należy ponad 200 szkół). W tym roku pobiliśmy kolejny rekord, ponieważ jest to trzeci rok z rzędu, gdzie dwie nasze drużyny awansowały na Mistrzostwa Województwa! Nigdy w historii naszej szkoły nie było takiej serii sukcesów w rozgrywkach szkolnych, co jest dla nas wręcz historycznym osiągnięciem!
7 i 8 grudnia ponownie w SP4 w Mińsku Mazowieckim odbędą się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Mistrzostwa Województwa), w których zmierzy się 8 najlepszych zespołów z całego Mazowsza. Trzymajcie kciuki!
Wielkie gratulacje dla naszych drużyn za zwycięstwo w regionie i życzymy powodzenia na Igrzyskach!
Skład naszej reprezentacji: Kat. Dzieci (kl.4-6): Małgosia Pietrak, Ala Dul, Ala Sadłowska, Sandra Całus, Agata Bąk, Lena Trzpil (6E); Ala Bułak (6B); Pola Parys (5D); Julia Bielińska (5F). Kat. Młodzież (kl. 7-8): Zosia Pazio, Sandra Rusińska, Michalina Karasiewicz, Julia Ciechomska (8B); Aleksandra Grabowska, Laura Chojnacka (7C)
Trener Przemysław Jurewicz
Młodsza drużyna składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za współfinansowanie transportu na zawody. Starsza drużyna serdecznie dziękuję Panu Cyprianowi Grabowskiemu za transport na turniej oraz poświęcony nam czas.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (6 votes cast)Strona 1 z 11