Podziękowania dla wolontariuszek Szkolnego Koła Caritas

Wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym zaangażowały się w organizację kiermaszu oraz zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy hospicjum dla dzieci. Poniżej podziękowanie dla Szkoły za okazaną pomoc i wsparcie.
Także i my wolontariusze SKC składamy ogromne podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz koleżankom i kolegom za włączanie się w naszą pracę. To dzięki Wam możemy podawać dalej Miłość.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Dzień Patrona

W tym roku obchodziliśmy szczególny jubileusz związany z naszym patronem – Kornelem Makuszyńskim. 8 stycznia przypadła 140 rocznica jego urodzin. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców oglądali archiwalne zdjęcia i fragmenty animacji ze znajomymi postaciami książkowymi – Koziołka Matołka i Małpki Fiki Miki. Zainteresowani czytali także ciekawostki z życia pisarza i fragmenty różnorodnych publikacji ujęte w przygotowanej z tej okazji prezentacji. Na zakończenie omawianego tematu wiele klas wykonało tematyczne prace plastyczne, a uczniowie klas czwartych w ramach konkursu piękne portrety naszego patrona.
Opiekunowie MSU

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Wyprawa na lodowisko klasy 7a i 7d

Dnia 9 stycznia klasy 7a i 7d wzięły udział w szkolnej wycieczce na Lodowisko w Aninie. Wizyta wycieczki szkolnej na otwartym lodowisku w zimowej aurze była niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni łyżwiarze brali udział w tej zimowej uczcie. Jeżdżenie po śliskim lodzie sprawiło, że każdy uczestnik wyjazdu mógł rozwijać i doskonalić swoje umiejętności sportowe. Atmosfera na lodowisku była radosna, pełna śmiechu i entuzjazmu, a mroźna aura i otoczenie migoczących światełek tylko dodawały uroku tej wyjątkowej przygodzie. Wspólne przeżywanie zimowego klimatu na lodowisku zacieśniło więzi między uczniami klas siódmych, tworząc niezapomniane wspomnienia zimowej przygody szkolnej.
Opiekunowie: p. Anna Dziobak, p. Monika Rzążewska, p. Marta Bucholtz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Wyniki konkursu plastycznego „Mam prawo…” organizowanego przez Klub Szkół UNICEF

W dniu 20 listopada 2023 r. – podczas świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji o prawach dziecka – ogłoszony został szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Mam prawo…”, w którym udział mogli wziąć uczniowie z klas młodszych. Do organizatorów wpłynęło wiele ciekawych prac ukazujących prawa, jakie przysługują dzieciom na całym świecie. Komisja konkursowa wybrała troje laureatów, a także przyznała kilka wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureaci i osoby nagrodzone – wspaniałe nagrody w postaci gier i puzzli.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natalia Wardziak 1d; II miejsce: Amelia Kuć 3c; III miejsce: Józef Maślikowski 2c
Wyróżnienia: Natalia Kusz 2c, Zuzanna Dajczak 2c, Leon Goźdź 2c, Aleksandra Domańska 2e, Hanna Gajda 3d, Lena Cymbalak 3d
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Organizatorzy:
Opiekunowie Klubu Szkół UNICEF – Katarzyna Świerczyńska i Kamila Zbiciak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Konwersacje w języku angielskim

Konwersacje w języku angielskim prowadzone były w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego. Zajęcia prowadzone były w 6 grupach. Celem nadrzędnym zajęć było kształcenie skutecznych umiejętności językowych, przygotowanie uczniów do wykorzystanie języka angielskiego w prostych sytuacja życiowych, zdobywanie wiedzy z wykorzystaniem różnorodnych źródeł informacyjnych. Zajęcia językowe dla klas 4-8, odbywały się w grupach 10 osobowych, zapewniających uczniom możliwość aktywnego i twórczego udziału w przygotowaniu i wykonywaniu zadań komunikacyjnych, podnoszeniu poziomu poprawności językowej poprzez rozwijanie zakresu słownictwa i utrwaleniu gramatyki.
Uczniowie przygotowali scenki tematyczne w parach i grupach. Uczniowie zamawiali dania w restauracji, byli u lekarza, pytali o drogę do… , rozmawiali na temat czasu wolnego, zainteresowań .ulubionej piosenki, najciekawszego obejrzanego filmu czy wymarzonego wyjazdu wakacyjnego. Rozmawialiśmy również na temat różnic w tradycjach, Święto Zmarłych, Boże Narodzenie w Polsce a All Saints Day. Halloween , Christmas w innych krajach . Uczniowie, biorący udział w projekcie ,pracowali w miłej, przyjaznej atmosferze, mieli możliwość samorealizacji, poszerzenia własnych horyzontów, rozwijania właściwych postaw i charakteru młodego człowieka.
Prowadząca: Krystyna Tulewicz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Kreatywna matematyka

Przez ostatnich kilka tygodni intensywnie łączyliśmy wykorzystanie matematyki i plastyki w życiu codziennym, Na zajęciach unijnych ćwiczyliśmy przede wszystkim kreatywne podejście do matematyki. wykonaliśmy od podstaw kartki świąteczne, które trafiły do naszych rodzin, znajomych, do ludzi wartościowych obdarowywanych z miłością. Wykonaliśmy też bombki 3d , samodzielnie tworząc krajobraz zimowy, robiąc własną pastę śniegową, domek oraz inne elementy. Zajęcia nauczyły nas innego podejścia do matematyki, ćwiczyły kreatywność i integrowały uczniów a rezultaty naszych zajęć widać na zdjęciach. Dziękuję wszystkim – dzieciakom za zaangażowanie w zajęcia, rodzicom za pomoc w zakupie materiałów do zajęć. Do zobaczenia na zajęciach w następnym roku szkolnym.
Agata Sokołowska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 41234