Klasa 8F z wizytÄ… w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

30 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 8F odwiedzili Sejm RP. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednej z ważniejszych instytucji demokratycznego państwa. Po przejściu przez bramki bezpieczeństwa i kontrolę Straży Marszałkowskiej uczniami zaopiekowała się Pani przewodnik, która pokazała im makietę budynków sejmowych oraz przedstawiła historię tego miejsca. Następnym punktem zwiedzania była sala posiedzeń Sejmu. Uczniowie zasiedli w galerii przeznaczonej dla gości i dziennikarzy, a Pani przewodnik omówiła proces legislacyjny oraz zapoznała ich z pracą Sejmu i rozkładem miejsc w sali obrad. Później uczestnicy wycieczki zobaczyli Hall Główny i gablotę, w której znajdują się zabytkowe laski marszałkowskie. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na schodach uczniowie zakończyli zwiedzanie Sejmu RP.
Beata Grynfelder

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Klasa 8F z wizytÄ… w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, 10.0 out of 10 based on 1 rating