Makuszyński byłby dumny… Podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów oraz Muzeum Niepodległości

„Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu. Miej serce i patrzaj w serce…”

Z radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły: Oliwia Kiczuk kl. VII c oraz Marta Ziarko kl. VIII d zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza. Oliwia zaprezentowała wystąpienie pt. „Żądza władzy i nadmierna ambicja bywają źródłem wielu nieszczęść”, w którym odwołała się do „Balladyny J. Słowackiego, zaś Marta przekonywała jurorów i publiczność, że „Ballady i romanse” to skarbnica życiowych mądrości, a przesłanie „Świtezi” oraz „Świtezianki” jest wciąż aktualne, mimo że od ich napisania minęło tak wiele lat.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekunowie: Agnieszka Kupiec, Marlena Pilarska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Makuszyński byłby dumny... Podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów oraz Muzeum Niepodległości, 10.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej