IX Przegląd Piosenek Świątecznych i Zimowych w Językach Obcych

25 stycznia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzezinach odbył się IX Przegląd Piosenek Świątecznych i Zimowych w Językach Obcych. Do konkursu przystąpili przedstawiciele z pięciu okolicznych szkół. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej. W kategorii klas 1-3 naszą szkołę reprezentował zespół z klasy 2a w składzie: Julita Bielińska, Karolina Bujnowska, Barbara Buśka, Weronika Momot, Amelia Pustoła, Aleksandra Stasiak, Witold Wiliński oraz Alicja Zgórzak. Roztańczona grupa drugoklasistów zaprezentowała utwór pt. „Santa Claus is coming to town”. Uczniowie uplasowali się na II miejscu. Serdecznie gratulujemy!!!
W kategorii klas 4-6 naszą placówkę reprezentował zespół z klasy 5e w składzie: Ignacy Antkowiak, Filip Borkowski, Magda Goździk, Jan Piech, Małgorzata Pietrak, Piotr Rombel, Lena Trzpil oraz Maja Wieczorek. Uczniowie przygotowali utwór pt. „Last Christmas” autorstwa znanego zespołu Wham. „Halinowski zespół piątoklasistów” uplasował się na III miejscu. Serdecznie gratulujemy!!!
Konkurs był świetną okazją do zaprezentowania swoich możliwości wokalnych i językowych oraz do poznania rówieśników z innych szkół podstawowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym oraz życzymy wielu sukcesów!!!
Opiekunowie: M. Rudnik, K. Zbiciak

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (13 votes cast)Spotkanie uczniów klas 1 – 3 z autorem książek

W dniu 20 stycznia przy współpracy z Radą Rodziców odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z p. Marcinem Koziołem, który jest autorem ciekawej i przezabawnej serii „Wombat Maksymilian” oraz należącej do kanonu lektur szkolnych serii „Skrzynia Władcy Piorunów”. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy 1-3.
Sylwia Mróz, biblioteka 1-3

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)Bajkoterapia w bibliotece

W miesiącu styczniu w bibliotece odbyły się zajęcia z bajkoterapii. Podstawą były podarowane z okazji Mikołajek książki p. Marka Marcinkowskiego pt „Piętra lasu” oraz „Podwodny świat”. Dzieci poznały treść książki oraz razem z p. Sylwia Mróz i nauczycielami wychowawcami omówiły występujące w książce postacie zwierząt oraz sytuacje. Było dużo dyskusji o ekologii, dbaniu o planetę Ziemię oraz o szacunku do otaczającej nas przyrody i zwierząt. Dzieci pod koniec lekcji wspólnie z nauczycielami narysowały plakaty nawiązujące do treści zawartych w książkach. Będzie to miłe podziękowanie dla autora książek p. Marcina Marcinkowskiego.
Sylwia Mróz, biblioteka klas 1-3

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (5 votes cast)Strona 1 z 11