Uczniowie klasy 3a i 3b z wizytą w Gościńcu Wiecha

W drugiej połowie września 2021 r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami panią Agnieszką Podbielską oraz Katarzyną Świerczyńską i pod czujnym okiem pani dyrektor Ewy Kupiec uczestniczyli w wycieczce do Gościńca Wiecha. Miejsce to, położone zaledwie 30 km na zachód od Warszawy, stanowi enklawę kultury ludowej wsi polskiej. W ponad 17-to hektarowym gospodarstwie uczniowie mieli możliwość zwiedzić skansen, młyn wodny, pomieszczenie dawnej szkoły. Dużym walorem dydaktycznym była wizyta w kuźni oraz w dawnej piekarni, gdzie dzieci poznały etapy wypieku chleba, zgodnej z ponad stuletnią tradycją. Niewątpliwą atrakcją była przejażdżka wozem konnym oraz możliwość obcowania z oswojonymi zwierzętami i urokliwą roślinnością. Pobyt w Gościńcu Wiecha zakończyła krótka dyskoteka oraz poczęstunek kiełbaskami z ogromnego grilla. Mimo niezbyt łaskawej pogody, wszyscy uczestnicy wycieczki uznali ją za bardzo udaną.
Katarzyna Świerczyńska i Agnieszka Podbielska

Wiecej »

Rating: 10.0/10 (3 votes cast)

Jesień w drzwiach lasu – wycieczka klas 3e i 3f

28 września uczniowie klasy 3e i 3f wraz z wychowawczyniami odwiedzili Nadleśnictwo w Celestynowie, gdzie wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacji przyrodniczo-leśnej. Lekcje, podczas których uczniowie zdobywali wiedzę, odbywały się w salach z eksponatami, jak również w terenie. Leśnik oprowadzając dzieci, przekazał im mnóstwo ciekawostek dotyczących życia leśnych roślin i zwierząt. Pogoda dopisała, a las w słonecznej, jesiennej aurze wyglądał przepięknie. Po wesołych zabawach ruchowych, posileni kiełbaską z grilla i pełni wrażeń leśni wycieczkowicze wrócili do szkoły.
Monika Koprowicz-Waszczuk i Anna Krupa-Szczepańska

Wiecej »

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Wyjazd klas 7C i 7E do kina i na kręgielnie

Dnia 29 września 2021 r. klasy 7C i 7E wraz z wychowawcami wybrały się do Warszawy na seans filmowy ”Czarny młyn”. Przed rozpoczęciem projekcji uczniowie zaopatrzyli się w przekąski i po chwili czekania weszli na salę, na której miał odbywać się seans. „Czarny młyn” to film przygodowy który, opowiada o Ivo i grupie przyjaciół mieszkających w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Większości osób film przypadł do gustu. Po seansie czekała wszystkich rozgrywka w kręgle. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.
Opiekunowie: Magdalena Lesiak, Sylwia Mróz, Krzysztof Sowiński

Rating: 10.0/10 (5 votes cast)