Uczniowie klasy 3a i 3b z wizytą w Gościńcu Wiecha

W drugiej połowie września 2021 r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami panią Agnieszką Podbielską oraz Katarzyną Świerczyńską i pod czujnym okiem pani dyrektor Ewy Kupiec uczestniczyli w wycieczce do Gościńca Wiecha. Miejsce to, położone zaledwie 30 km na zachód od Warszawy, stanowi enklawę kultury ludowej wsi polskiej. W ponad 17-to hektarowym gospodarstwie uczniowie mieli możliwość zwiedzić skansen, młyn wodny, pomieszczenie dawnej szkoły. Dużym walorem dydaktycznym była wizyta w kuźni oraz w dawnej piekarni, gdzie dzieci poznały etapy wypieku chleba, zgodnej z ponad stuletnią tradycją. Niewątpliwą atrakcją była przejażdżka wozem konnym oraz możliwość obcowania z oswojonymi zwierzętami i urokliwą roślinnością. Pobyt w Gościńcu Wiecha zakończyła krótka dyskoteka oraz poczęstunek kiełbaskami z ogromnego grilla. Mimo niezbyt łaskawej pogody, wszyscy uczestnicy wycieczki uznali ją za bardzo udaną.
Katarzyna Świerczyńska i Agnieszka Podbielska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Uczniowie klasy 3a i 3b z wizytą w Gościńcu Wiecha, 10.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej