Wszystkie dzieci nasze są

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.
Jan Paweł II

Szkolny Klub Wolontariatu –„NAKRĘTKA” działa od wielu lat w naszej szkole. Naszym głównym celem jest kształtowanie postawy otwartej wobec świata i ludzi potrzebujących pomocy. Jak działamy? To proste! Zbieramy plastikowe nakrętki i w ten sposób pozyskujemy pieniądze na aktualne potrzeby naszych podopiecznych. Tak też się stało i tym razem. W czerwcu 2018r. odbyła się uroczysta Gala pod patronatem burmistrza Halinowa, podczas której zostały wręczone fundusze dla Amelki Rak. W ciągu dwóch lat udało nam się uzbierać 4000 zł!!! Galę uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły: Weroniki Kuka, Sylwii Tomaszewskiej, Urszuli Dorosz, Mai Witkowskiej, Amelki Dziołak, Oliwii Bondyra, zespołów: Polskie Ptaszniki, Biedronki, Tęczowe dziewczyny i szkolny zespół teatralny uczniów z klas IV i V w ramach realizacji projektu unijnego „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z gminy Halinów”. Prezenterami byli: Oliwia Lewandowska, Sylwia Tomaszewska, Nina Gomoła, Beniamin Kuśmider i Urszula Dorosz.

Najbardziej zaangażowani wolontariusze z klas I-VII otrzymali okolicznościowe medale.Oto oni: Emilia Majzer, Maja Kędzierska, Marcel Rosiak, Wiktoria Zdun, Natalia Krukowska, Natalia Błażejczyk, Maja Witkowska, Mateusz Papis, Ola Wójtowicz, Amelia Nalewaj, Gabriela Nowak, Patrycja Zakrzewska, Alan Dzięsław, Marta Ziarko, Antonina Andrusiuk, Julia Żukowska, Kinga Suchocka, Gabriela Basiak, Krzysztof Całkowski, Oliwia Wiechetek, Małgorzata Sokół, Mateusz Ptaszyński, Wojciech Kołodziejski, Urszula Uścińska, Paweł Woronowicz, Barbara Żelazek, Szymon Puciaty, Maciej Zagórny, Szymon Sarniak, Weronika Sado, Julia Masna, Roksana Szulich, Sebastian Ostrowski, Nina Gomoła, Sylwia Tomaszewska, Hubert Radzio, Amelia Zwierz oraz Bartłomiej Litwińczuk za pomoc techniczną oraz zaprojektowanie plakatu.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, w szczególności:
Panu burmistrzowi Halinowa Adamowi Ciszkowskiemu – za objęcie patronatem Akcji „Nakrętka”.
Pani Dyrektor Lidii Kołakowskiej i wicedyrektor pani Ewie Kupiec, które wspierały całą akcję.
Pani Katarzynie Targońskiej oraz panu Robertowi Grubkowi.
Proboszczowi parafii w Długiej Kościelnej, ks. Janowi Rucińskiemu za czynne włączenie się w akcję.
Pani Zofii Kwiatkowskiej za uśmiech, serdeczność i niezawodną pomoc.
Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Katarzynie Żukowskiej, która czuwała nad finansami.
Właścicielowi firmy KOMA, panu Marcinowi Pechcin.
Panu Mirosławowi Malka, który przez ostatnie lata z anielską cierpliwością pomagał nam w transporcie nakrętek do skupu.
Paniom Sylwii Adamskiej i Karolinie Sochackiej.
Paniom woźnym za ofiarną pomoc w przenoszeniu i składowaniu worków z nakrętkami.
Przez 8 lat udało nam się wspólnie uzbierać 12 ton nakrętek. Wielu ludziom i sobie udowodniliśmy, że to, co wydaje się czasem niemożliwe – jest możliwe! Wystarczy Tylko Chcieć. Nasze zaangażowanie w niesienie ludziom pomocy świadczy o nas, o naszej szkolnej społeczności i środowisku lokalnym.
Kochani Wolontariusze!
Dziękujemy Wam i Waszym rodzinom za bezinteresowną pomoc w niesieniu dobra i miłości innym.
Organizatorzy Szkolnego Klubu Wolontariatu „NAKRĘTKA”
Justyna Mirosz, Małgorzata Cudny
Zdjęcia – Przemysław Jurewicz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (12 votes cast)
Wszystkie dzieci nasze są, 10.0 out of 10 based on 12 ratingsPowrót do strony głównej