„I wyszedłeś jasny synku z czarną bronią w noc…”

27 października uczniowie klasy 8c przygotowali akademię o powstaniu warszawskim w ramach akcji BohaterON, w której od wielu lat uczestniczy nasza szkoła. Uczniowie przedstawili sceny z życia powstańców Warszawy: przysięgę AK, codzienność na wyzwolonych terenach, scenę ślubu, walki. Zaprezentowali również piosenki : „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Dziewczyna z granatem” . Klasa 8d zaśpiewała piosenkę Grzegorza Turnaua „Znów wędrujemy” do tekstu powstańca Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Chcemy złożyć serdeczne podziękowania Panu Jackowi Gradusowi ze Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich za wypożyczenie mundurów i replik broni.

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
„I wyszedłeś jasny synku z czarną bronią w noc…”, 10.0 out of 10 based on 2 ratings