Wrocław z krasnalami – wycieczka klasy 7a i 8c

W środę 6 października o wczesnej porze klasy 7a i 8c wraz ze swoimi opiekunami wyruszyły na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Po kilkugodzinnej jeździe autokarem wyruszyliśmy na zwiedzanie wraz z przewodnikiem niezwykle urokliwej stolicy Dolnego Śląska. Dowiedzieliśmy się, jak rozrastał się Wrocław i skąd wzięły się w nim krasnale. Kolejnym punktem programu było zobaczenie Panoramy Racławickiej. Po zakwaterowaniu w hotelu i zjedzeniu obiadokolacji uczestniczyliśmy w grze miejskiej: aby wygrać należało znaleźć jak najwięcej krasnali na wrocławskim rynku. Zwycięska drużyna naliczyła ich ponad 50.
Kolejny dzień zaczęliśmy od podróży do Zamku Książ. Pani przewodniczka niezwykle ciekawie opowiedziała nam o losach księżniczki Daisy i samego zamku. Następnie udaliśmy się do pobliskiej Palmiarni, gdzie poza egzotycznymi roślinami znaleźliśmy również ciekawe zwierzęta, jak żółwie, pawie i lemury. Po południu zaś zwiedzaliśmy Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. Mogliśmy tam zobaczyć batyskaf, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi, poznać ciekawe morskie zwierzęta, dowiedzieć się wielu informacji na temat chmur, obiegu wody w przyrodzie i mieście oraz wielu innych bardzo ciekawych rzeczy.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy słynne wrocławskie ZOO ze wspaniałym Afrykarium i pokazem karmienia fok. Tuż obok podziwialiśmy Halę Stulecia, obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz fontannę multimedialną. Zwiedzanie Wrocławia zakończyliśmy spacerem po Ogrodzie Japońskim. Po zjedzeniu pysznej pizzy udaliśmy się w długą drogę powrotną do Halinowa, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.
Opiekunowie: Izabela Szyperska-Urban, Dorota Bębnowicz, Magdalena Lesiak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)
Wrocław z krasnalami – wycieczka klasy 7a i 8c, 7.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej