Ósmoklasiści podążają szlakiem Szarych Szeregów

6 października 2021r. uczniowie kl. 8d i 8f wraz z opiekunami: p. Jadwigą Siwek, p. Agatą Kalitą –Babis i p. Kingą Barszcz ruszyli na wyprawę w poszukiwaniu niezwykłych bohaterów i słynnych akcji Polskiego Państwa Podziemnego. Przenieśli się w czasie do okupowanej Warszawy. Wędrując od Pomnika Mikołaja Kopernika, poznali szczegóły akcji odbicia z rąk hitlerowców Jana Bytnara „Rudego”. Nie zabrakło niecodziennych zadań, uczniowie rzucali granatami, pisali znaki Polski Walczącej. Zatrzymali się przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego, żeby poznać szkolne losy Jana Bytnara, Macieja Aleksego Dawidowskiego, Tadeusza Zawadzkiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ósmoklasiści udali się również na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, do miejsca zadumy, by oddać hołd ludziom, którzy
z niezwykłym poświęceniem walczyli z okupantem.
Jadwiga Siwek i Agata Kalita–Babis

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Ósmoklasiści podążają szlakiem Szarych Szeregów, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej