Legendy Warszawy

Dnia 23 września 2021 roku dzieci z klasy IIe pojechały do Warszawy. Podróżowały różnymi środkami komunikacji publicznej. Przygodę rozpoczęły na stacji PKP w Halinowie, skąd dojechały pociągiem do stacji Warszawa Śródmieście, gdzie oczekiwała na nie pani przewodnik. Sympatyczna pani Asia zabrała je do metra. Dzieci nauczyły się kasować bilety i pokonywać bramki. Po przejechaniu kilku stacji, przesiadły się do tramwaju, a potem wjechały historycznymi schodami ruchomymi wprost do kamienicy przy Placu Zamkowym. Pani przewodnik oprowadzała dzieci po Starym Mieście. Opowiadała o współczesnej roli miasta jako stolicy i o historycznych wydarzeniach, które tu miały miejsce. Dzieci wysłuchały legend o syrence i o pochodzeniu nazwy Warszawa .Wsłuchiwały się z zainteresowaniem w opowieści o strasznym bazyliszku i niedobrym kacie. Pozowały do zdjęć na tle posągu Syrenki i przy pomniku Małego Powstańca. Szkoda, że czas szybko mijał i trzeba było wsiąść do autobusu, aby zdążyć na zaplanowany odjazd pociągu i wracać do domu. Jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie. Mamy nadzieję, że uda się nam to podczas następnych wizyt w stolicy.
Barbara Kosowska i Edyta Beczek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Legendy Warszawy, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej