„Każdy inny – wszyscy równi” – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w związku z czym nasza szkoła również przystąpiła do obchodów tego święta. Czym jest autyzm? Autyzm to nie choroba, ale całościowe zaburzenie rozwojowe, które objawia się problemami w komunikowaniu uczuć w związkach społecznych oraz zaburzoną integracją wrażeń zmysłowych. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki i prezentacje filmów mające na celu przybliżenie różnorodności i wyjątkowości osób ze spektrum zaburzeń autystycznych, a na korytarzach szkolnych zostały rozwieszone gazetki informacyjne. Młodsi uczniowie pokolorowali i ułożyli puzzle o tej tematyce. Na znak solidarności wśród nas dominował kolor niebieski.

Wiecej »

Rating: 7.0/10 (3 votes cast)