Wielkanocne spotkanie klasy 1a

Są takie święta raz w roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku.
I wielka miłość rośnie w nas.

Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie wielkanocne, przygotowane przez uczniów.

Rating: 7.0/10 (3 votes cast)

„Każdy inny – wszyscy równi”- Åšwiatowy DzieÅ„ Osób z ZespoÅ‚em Downa

21 marca rozpoczęła siÄ™ kalendarzowa wiosna. Tego dnia przypada Åšwiatowy DzieÅ„ Osób z ZespoÅ‚em Downa. Zespół Downa jest zespoÅ‚em wad wrodzonych spowodowanych obecnoÅ›ciÄ… dodatkowego materiaÅ‚u genetycznego chromosomu 21. W szczególny sposób obchodziliÅ›my ten dzieÅ„ w naszej szkole. Przez specjalistów zostaÅ‚a przygotowana gazetka przedstawiajÄ…ca zagadnienia odnoszÄ…ce siÄ™ do osób z ZespoÅ‚em Downa. W klasach 1-3 uczniowie otrzymali puzzle XXL, a ich zadaniem byÅ‚o ich uÅ‚ożenie elementów, naklejenie na brystol i pokolorowanie obrazka przedstawiajÄ…cego dziewczynkÄ™ bÄ…dź chÅ‚opca z ZespoÅ‚em Downa. Każda klasa solidnie wykonaÅ‚a zadanie. Poprzez wykonanie pracy uczyli siÄ™ współpracy i zaangażowania w pracÄ™ grupowÄ…. Zarówno w klasach mÅ‚odszych jak i starszych zostaÅ‚y przeprowadzone lekcje wychowawcze na tematem tej choroby, która czÄ™sto budzi w nas pewien niepokój nie znajÄ…c obrazu klinicznego schorzenia. Na znak solidarnoÅ›ci z osobami z ZespoÅ‚em Downa uczniowie i nauczyciele zaÅ‚ożyli „Dwie skarpetki nie do pary”.
Ewelina Kacprzak

Wiecej »

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)