Pracowite półrocze w Szkolnym Kole Caritas

Pierwszy semestr tego roku szkolnego dla nas wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas był niezwykle pracowity. Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego nasza Szkoła celebrowała 100-lecie jej powstania. Nasi wolontariusze z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości. Z kulturą i uczniowską godnością witali przybywających do szkoły znamienitych gości, wprowadzając ich na teren szkoły oraz służąc informacjami oraz potrzebną pomocą.
W tym samym miesiącu reprezentowaliśmy szkołę podczas parafialnego „Święta Chleba”
W październiku koordynowaliśmy coroczną akcją „Pola Nadziei”
W październiku przeżywaliśmy również w szkole spotkanie ze społecznością Halinowa przy prezentacji projektu uczniowskiego, na który złożyło się m.in. przedstawienie „Radość Pytania, Radość Pisania” oraz loteryjka fantowa. Nasi wolontariusze byli niezwykle zaangażowani w to przedsięwzięcie.
W listopadzie rozpoczęliśmy Ogólnopolską akcję „Ile waży Św. Mikołaj” zakończoną dużym powodzeniem w grudniu.
W grudniu jako wolontariusze SKC czynnie uczestniczyliśmy w akcji „Tak Pomagam”, polegającej na piątkowym i sobotnim dyżurze w markecie i zbiórce żywności dla osób potrzebujących znajdujących się na naszym terenie.
W styczniu członkowie Szkolnego Koła Caritas służyli swoją pomocą podczas kolędowego spotkania seniorów w Kościele w Halinowie.
Równocześnie wolontariusze każdego tygodnia odwiedzają młodszych kolegów z przedszkola zapewniając im ciekawe opowieści i zabawy.
Kochani zobaczcie jak dużo dobra dzięki Wam mogło zaistnieć.
Bardzo, bardzo Wam dziękuję.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Ile Waży Święty Mikołaj?

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku Szkolne Koło Caritas przystąpiło do ogólnopolskiej akcji ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Wolontariusze SKC zbierali pośród naszej szkolnej społeczności wszelkie polskie monety – od 1gr do 5zł. Następnie razem z młodzieżą zaangażowaną w Erazmus+ zorganizowali kiermasz świąteczny. Na kiermaszu można było kupić stroiki oraz inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów. W sumie zebraliśmy 865zł i 15gr czyli 16 kg monet.
Cała kwota została przekazana za pośrednictwem poczty, Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która jest organizatorem tej akcji na obszarze Polski.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO POWODZENIA TEJ ZBIÓRKI W NASZEJ SZKOLE.
Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)Strona 1 z 11