Ile Waży Święty Mikołaj?

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku Szkolne Koło Caritas przystąpiło do ogólnopolskiej akcji ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Wolontariusze SKC zbierali pośród naszej szkolnej społeczności wszelkie polskie monety – od 1gr do 5zł. Następnie razem z młodzieżą zaangażowaną w Erazmus+ zorganizowali kiermasz świąteczny. Na kiermaszu można było kupić stroiki oraz inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów. W sumie zebraliśmy 865zł i 15gr czyli 16 kg monet.
Cała kwota została przekazana za pośrednictwem poczty, Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która jest organizatorem tej akcji na obszarze Polski.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO POWODZENIA TEJ ZBIÓRKI W NASZEJ SZKOLE.
Szkolne Koło Caritas

Rating: 8.3/10 (3 votes cast)
Ile Waży Święty Mikołaj?, 8.3 out of 10 based on 3 ratings