„Każdy może być mistrzem na miarÄ™ swoich możliwoÅ›ci”- spotkanie autorskie z Tomaszem SobaniÄ…

10 marca 2022 r. odwiedziÅ‚ naszÄ… szkoÅ‚Ä™ pisarz, podróżnik, biegacz, student, aktor, żeglarz, mÅ‚ody czÅ‚owiek o wielkim sercu… OpowiedziaÅ‚ o swoich pasjach, a jest ich tyle, że w zasadzie nie wiadomo, jak naszego goÅ›cia przedstawić… Autor „Speculo” i „Nowego Å›witu” oraz „7 dni i 300 km biegu” mówiÅ‚ o książkach, planach, podzieliÅ‚ siÄ™ przeżyciami z biegu do Santiago de Compostela, wyprawy od Tatr po BaÅ‚tyk, wizycie w Rzymie oraz spotkaniu z papieżem Franciszkiem, rejsie na pokÅ‚adzie Daru MÅ‚odzieży, podczas którego Å›wiÄ™towano jubileusz 100. rocznicy Odzyskania NiepodlegÅ‚oÅ›ci przez PolskÄ™.
Kolejny raz goÅ›ciliÅ›my czÅ‚owieka o ogromnej wrażliwoÅ›ci i wielkiej motywacji, jakÄ… próbowaÅ‚ „zarazić” wszystkich uczestników spotkania. Chyba siÄ™ to udaÅ‚o, bo uczniowie ustawili siÄ™ w kolejce po książki autora z dedykacjÄ… i autografem. BÄ™dziemy mile wspominać oprowadzanie po Å›wiecie wielkich pasji i wspaniaÅ‚ych wartoÅ›ci, opowieść o przekraczaniu wÅ‚asnych ograniczeÅ„ po to, by pomagać innym, zwÅ‚aszcza tym dotkniÄ™tym chorobÄ…, a przede wszystkim siÄ™gać po książki, z których uczymy siÄ™, że życie jest zbyt krótkie, by być biernym i przeciÄ™tnym.
Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele ZSP w Halinowie
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie spotkania autorskiego.

Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
„Każdy może być mistrzem na miarę swoich możliwości"- spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią, 7.8 out of 10 based on 4 ratings