Grudzień 2021 roku był dla nas niezwykle intensywny, ponieważ w tym czasie przygotowywaliśmy się do pierwszego w historii szkoły występu na mistrzostwach województwa w unihokeju dziewcząt.
14.12.21 w Łochowie rywalizowały dziewczyny starsze (rocznik 2007-2008). Nasza reprezentacja prezentowała się bardzo dobrze, dzięki czemu wyszła z grupy i awansowała do półfinału. W półfinale po bardzo zaciętym meczu zwyciężyła drużyna z Warszawy. W meczu o 3 miejsce zabrakło nam sił i ostatecznie ulegliśmy przeciwniczkom z Zabrodzia.

Wyniki naszej reprezentacji (starsze) – IV miejsce:

SP Halinów – SP Szczytno 3:1
SP Halinów – SP Nowe Miszewo 3:1
SP Halinów – SP Święcice 0:3
SP Halinów – SP 175 Warszawa 1:2 (półfinał)
SP Halinów – SP Zabrodzie 2:4 ( mecz o 3 miejsce)
Skład naszej reprezentacji w kategorii młodzież: Sylwia Jakubowicz 8g; Julia Michalska 8a; Marysia Jadczak, Zosia Goduńska 7f; Antosia Andrusiuk 7d; Karolina Zagórna 6c; Natalia Adamiec 7c. W tym turnieju nie mogła zagrać Marta Ziarko 7d.
16.12.21 rywalizowały dziewczyny młodsze (rocznik 2006 i młodsze). Pomimo wielkiego zaangażowania dziewczynom nie udało się wyjść z grupy. Dziewczyny szybko zapomniały o poprzednich meczach i w pełni zmobilizowane przystąpiły do rozgrywek o 5 miejsce (wygrały oba mecze).
Wyniki naszej reprezentacji (młodsze) – V miejsce:
SP Halinów – SP Nowe Miasto 2:0
SP Halinów – SP Święcice 3:6
SP Halinów – SP 73 Warszawa 0:4
SP Halinów – SP Wrzos 4:0 (mecz o 5 miejsce)
SP Halinów – SP Nowe Miasto 2:0 (mecz o 5 miejsce)
Skład naszej reprezentacji w kategorii dzieci: Wiktoria Karpińska 7b; Aleksandra Grabowska 5c; Lena Trzpil, Małgosia Pietrak, Martyna Kaim, Ala Dul 4e. W tym turnieju nie mogła zagrać Julia Ciechomska, Zosia Pazio, Michalina Karasiewicz 6b; Matylda Konowrocka 4c.

Jesteśmy niezwykle dumni z postawy naszych dziewcząt. Jesteśmy dumni, że tak wspaniale poradziły sobie w turnieju na bardzo wysokim poziomie (wszystkie miejsca na podium zajęły drużyny składające się z zawodniczek trenujących na co dzień w klubach sportowych) tym bardziej, że nie mogliśmy wystąpić w naszym najmocniejszym składzie. Dziewczyny starsze musiały sobie poradzić bez Marty Ziarko, a u dziewczyn młodszych krótko przed turniejem wypadły aż trzy kluczowe zawodniczki (z tego powodu w zawodach wystąpiły w większości dziewczyny z klas czwartych). W tej sytuacji cieszymy się że w ogóle udało nam się pojechać na finały. Na szczególne uznanie zasługują dziewczyny młodsze, które bez żadnego strachu dzielnie walczyły z przeciwniczkami o dwa lata starszymi, a i tak wygrały w sumie 3 mecze.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy obu naszym reprezentacjom. Przeszłyście do historii i do Was należy najlepszy wynik w grach zespołowych w ponad 100-letniej historii szkoły!
Trener Przemysław Jurewicz

Rating: 8.5/10 (6 votes cast)
Wspaniały występ naszej reprezentacji na Mistrzostwa Województwa w Unihokeju Dziewcząt!, 8.5 out of 10 based on 6 ratings