Warsztaty o „gadaniu”

Jest taka piękna łacińska sentencja: „Poetą człowiek rodzi się, mówcą się staje”. By być świetnym oratorem, nie wystarczy tylko talent, ale także jest potrzebna ciężka praca. Z tego powodu chętni uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w warsztatach krasomówczych on-line, na które otrzymaliśmy zaproszenie od Muzeum Niepodległości oraz Stowarzyszenia Warszawskich Nauczycieli Polonistów.

Dn. 6. 11. 2020 r. kustosz, p. Michał Rybak, zapoznał uczestników z zasadami tworzenia przemówienia, przypomniał charakterystyczne dla oracji środki stylistyczne oraz dokonał analizy najsłynniejszych wystąpień- księdza Piotra Skargi czy prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego. Najodważniejsi uczniowie mogli także spróbować swoich sił w czytaniu krótkich tekstów, ćwiczeniu intonacji czy doskonaleniu dykcji. Z pewnością udział w zajęciach pomógł uczniom w lepszym przygotowaniu do eliminacji szkolnych Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, które już niebawem.
Organizator Marlena Pilarska

Rating: 8.3/10 (9 votes cast)
Warsztaty o „gadaniu”, 8.3 out of 10 based on 9 ratings