Zwiedzamy Muzeum Powstania Warszawskiego

Dnia 9 listopada 2011 r. uczniowie z klasy VIc i VId udali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat I i II wojny światowej, a w szczególności na temat Powstania Warszawskiego za pomocą efektów multimedialnych: światła, obrazu i dźwięku.

Najpierw obejrzeli Mur Pamięci (okalający budynek Muzeum) z wyrytymi nazwiskami blisko jedenastu tysięcy Powstańców, którzy polegli w walkach w sierpniu i wrześniu 1944 r. W centralnej części Muru mieli okazję zobaczyć ważący ponad dwieście kilo dzwon „Monter”, który  został poświęcony gen. Antoniemu Chruścielowi, dowódcy Powstania Warszawskiego. Udało im się także obejrzeć replikę „Kubusia”, na tle którego pozowali do zdjęć.

Następnie uczniowie obejrzeli ekspozycję muzealną. Zobaczyli m.in. kolekcję powstańczych opasek, replikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1, różnego rodzaju broń produkcji niemieckiej, radzieckiej, polskiej i amerykańskiej, mundury oficerów i sanitariuszek. Uczniowie mieli też okazję przejścia zaaranżowanym kanałem, którym kiedyś uciekali powstańcy.

Na zakończenie wycieczki uczniowie obejrzeli film „Miasto ruin” w 3D przedstawiający Warszawę po upadku Powstania.

M. Rudnik, K. Sielecka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (13 votes cast)
Zwiedzamy Muzeum Powstania Warszawskiego, 6.3 out of 10 based on 13 ratingsPowrót do strony głównej