II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Kolęda z Klasą

W dniach 12 – 13 grudnia 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W festiwalu udział wzięło 16 klas (4a, 4b, 4c, 4d, 5d, 5e, 5f, 6a, 6b, 6d, 6f, 6e, 7b, 7c, 7d, 8c). Uczniowie przygotowali wspaniałe kolędy i pastorałki, które reprezentowali acapella, do przygotowanego podkładu muzycznego lub własnego akompaniamentu. Emocje były duże. Różnorodność występów również. Począwszy od góralskich rytmów z dziarskim „przytupem”, po refleksyjne musicale. Jedne utwory porywały do tańca, a inne wzruszały do łez. Zmagania młodych artystów oceniało Jury w składzie: Marianna Strupiechowska, Hanna Konowrocka, Agata Kruk, Małgorzata Cudny. Założeniem organizatora było przydzielenie pierwszego miejsca w każdej grupie wiekowej. Na pierwszych miejscach uplasowali się uczniowie z klasy: 4a, 5d, 6d, 7b i 8c. Całemu wydarzeniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Dziękuję wszystkim członkom Jury za świetną współpracę oraz wsparcie i motywację do dalszej pracy. Dziękuję wszystkim uczestnikom, a jeszcze bardziej ich opiekunom, którzy zgłosili swoich uczniów do konkursu. Bez Waszych chęci i pracy konkurs po prostu by się nie odbył. Brawa dla nauczycieli, którzy występowali ze swoimi uczniami na scenie! Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok! Osobne podziękowania należą się również Jakubowi Rek i Marcinowi Foryś za trud włożony w nagłośnienie imprezy. Dnia 20 grudnia 2019r. podczas Szkolnej Uroczystości Wigilijnej nastąpi uroczyste rozdanie nagród dla najlepszych zespołów. Na laureatów I miejsca czekają nagrody Dyrektora p. Lidii Kołakowskiej. Ponadto wystąpią 3 najlepsze zespoły – wytypowane przez Jury – spośród laureatów i zaprezentują swój repertuar dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia odbędzie się również mini – konkurs „Jaka to kolęda?”. Przedstawiciele klas będą rozpoznawać w kilku dźwiękach tytuł kolędy. Liczyć się będzie znajomość kolęd, dobry słuch i szybki refleks.
Organizator konkursu – Małgorzata Cudny

Rating: 9.4/10 (44 votes cast)
II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Kolęda z Klasą, 9.4 out of 10 based on 44 ratings