Świetny występ naszych siatkarek na turnieju w Żyrardowie

W sobotę, 21 kwietnia 2018 w hali sportowej AQUA w Żyrardowie odbył się I Festiwal Mini siatkówki organizowany przez Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki LEN. Niespełna dwieście młodych zawodniczek i zawodników rywalizowało w dwóch kategoriach – dwójki dziewcząt i chłopców (rocznik 2007/2008) oraz trójki dziewcząt i chłopców (rocznik 2005/2006).
Nasze dwie drużyny wzięły udział w turnieju trójek dziewcząt. Była to wspaniała okazja do spróbowania swoich sił w bardzo mocno obsadzonym turnieju, gdzie występowały zawodniczki trenujące w silnych klubach sportowych z całego Mazowsza.
W turnieju trójek dziewcząt wystąpiło 16 drużyn. Nasze reprezentantki spisały się świetnie – Martyna Pietrzyk, Sylwia Tomaszewska, Magda Dobosiewicz zajęły 3 miejsce! Julia Rek, Weronika Sado, Weronika Lis zakończyły zmagania w ćwierćfinale (ulegając jak się później okazało zwyciężczyniom turnieju), co dało im miejsce 5-8.

Był to pierwszy tak olbrzymi, pozaszkolny turniej, w którym nasze dziewczęta wzięły udział. Nie mając żadnego doświadczenia w takich rozgrywkach pokazały się z bardzo dobrej strony na tle bardzo silnych, doświadczonych przeciwniczek. Warto podkreślić, że na turnieju byliśmy praktycznie jedyną szkolną drużyną.
Wszystkie uczestniczki otrzymały medale za udział w turnieju, natomiast zdobywczynie miejsc 1-3 dodatkowo statuetki.
Gratulujemy naszym reprezentantkom wspaniałej postawy! To była bardzo udana sportowa sobota!
Serdecznie dziękuję pani Annie Królikowskiej za opiekę nad dziećmi oraz pomoc w transporcie.
Trener Przemysław Jurewicz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (11 votes cast)
Świetny występ naszych siatkarek na turnieju w Żyrardowie, 8.1 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej