Pierwszy DzieÅ„ Wiosny w klasach 4 – 7.

Dnia 21 marca 2018 w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował mnóstwo wydarzeń z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
W tym dniu na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami – młodzież prowadziła lekcję.
Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną na główną część imprezy. Społeczność szkolną przywitała Pani Dyrektor Lidia Kołakowska. Następnie rozdane zostały nagrody za uczestnictwo w akcji Góra Grosza oraz w konkursie matematycznym, a opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przyznali nagrody dla najliczniej przebranej klasy oraz za konkurs na wykonanie pracy Eko Pani Wiosna.
Przed najważniejszymi wydarzeniami – Wyborami Miss i Mistera Wiosny oraz Mam Talent opiekunowie Samorządu Uczniowskiego powołali komisję konkursową w składzie: p. Milena Chróścik, p. Agata Kalita-Babis, p. Zdzisław Nadrowski, p. Przemysław Falba oraz przedstawicielka SU – Magda Dobosiewicz.

Kolejnym punktem programu były wyboru Miss i Mistera Wiosny. W konkursie udział wzięło bardzo dużo uczniów, którzy zachwycili komisję swoimi wiosennymi przebraniami oraz humorystyczną prezentacją.
Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem był konkurs Mam Talent, w którym mogliśmy zobaczyć 18 występów. Wszystkie występy stały na wysokim poziomie, a co najważniejsze były różnorodne (taniec, śpiew, gra na instrumencie, układny taneczne, układy gimnastyczne, pokazy sportowe, sztuczki na rolkach).
W drugiej części spotkaliśmy się na hali sportowej, gdzie mogliśmy zobaczyć występ grupy tanecznej prowadzonej przez p. Magdę Lesiak. Uczniowie zostali zaproszeniu do wspólnego tańca razem z grupą, z czego chętnie skorzystali.
Ostatnim punktem programu były zawody sportowe – wyścigi rzędów na wesoło, nauczyciele kontra uczniowie. Po ciężkich zmaganiach zwycięstwo odniosła drużyna uczniów 10:6.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w konkursach, przygotowanie wspaniałych wiosennych przebrań, zaangażowanie w aktywny udział w tym wyjątkowym dniu.
Dziękujemy za wspólną zabawę!
Opiekunowie SU: Kamila Sielecka, Przemysław Jurewicz

Wiosenna Klasa 2018 (Najliczniej przebrana klasa):
Klasa 6C
Eko Pani Wiosna:
I Gabrysia Kania, Marta Andrusiuk 6d
II Klasa 5d
III Ola Kramarenko 6d
Wyróżnienia:
Klasa 5c
Damian Proczek 6d
Jakub Gąsiorek, Mateusz Osiński 6d
Wybory Miss i Mistera Wiosny: