Szóstoklasiści na warsztatach pt. „W cieniu egipskich piramid”

Dnia 28 lutego br. uczniowie wszystkich klas szóstych uczestniczyli w warsztatach pt. „W cieniu egipskich piramid”. Uczestnicy spotkania pod okiem egiptologa p. Adriana Pogorzelskiego – przenieśli się w czasie do żyznej Doliny Nilu. W trakcie warsztatów próbowali rozwiązać zagadkę budowniczych wielkich piramid, dowiedzieli się też, czym były te monumentalne budowle. Dzięki prostym doświadczeniom poznali sposoby transportowania ciężkich bloków kamiennych oraz narzędzia, które służyły do ich wykonania. W czasie zajęć uczniowie zgłębili też tajniki hieroglifów oraz starożytnych papirusów, własnoręcznie wykonując kartę tego drogocennego materiału. Na uczestników czekała także zagadka egipskich mumii. Moc rekwizytów, które mogli dotknąć, wypróbować i przymierzyć, zagwarantowała szóstoklasistom doskonałą zabawę. Spotkanie zakończyło się degustacją „starożytnych” słodkości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (10 votes cast)
Szóstoklasiści na warsztatach pt. „W cieniu egipskich piramid”, 9.2 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej