Powiatowy Przegląd Patriotyczny

Dnia 7 listopada 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbył się Powiatowy Przegląd Patriotyczny „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, który składał się z trzech kategorii tematycznych: śpiewu, recytacji oraz prac plastycznych. Przegląd ten został zorganizowany, by kształtować postawy patriotyczne, wzmacniać więzi z regionem, uwrażliwiać na tradycje narodowe i podnosić świadomość narodową młodych mieszkańców powiatu mińskiego. W kategorii recytacja naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Gładek kl. VIB („Ziemia rodzinna”), Marcela Terlecka kl. VIIB („Chwała i cześć”), Sylwia Tomaszewska kl. VIIB („Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”). Do rywalizacji z klas IV – VII przystąpiło 44 uczniów, a więc konkurencja była ogromna. Jury powołane przez organizatora konkursu oceniało dobór repertuaru, estetykę i oryginalność, staranność i samodzielność wykonania, ogólny wyraz artystyczny. Nasze uczennice miały możliwość zaprezentowania swoich talentów szerszej publiczności i rozwinięcia zainteresowań artystycznych. Otrzymały dyplomy oraz drobne upominki za udział w konkursie, a także zdobyły nowe doświadczenia, które z pewnością zaprocentują w przyszłości w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.
Agnieszka Kupiec, Anna Mazur, Hanna Konowrocka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.7/10 (3 votes cast)
Powiatowy Przegląd Patriotyczny, 5.7 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej