„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…” – szkolny etap konkursu recytatorskiego

23 października br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Halinowie odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego organizowanego w ramach Powiatowego Przeglądu Patriotycznego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach.
Jest to już 10. edycja konkursu, który ma na celu m.in. propagowanie wiedzy o dziejach Polski, uczczenie 75. rocznicy powstania Armii Krajowej oraz wspieranie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży. W szkolnych eliminacjach wzięło udział sześcioro uczniów z klas IV-VII; jury w składzie: p. G. Słumińska, p. A. Kupiec, p. J. Popławska i p. W. Augustyniak wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Sylwia Tomaszewska – kl. VII B (opiekun artystyczny: p. A. Mazur)
(uczennica zaprezentowała wiersz K. I. Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”)

II miejsce – Wiktoria Gładek – kl. VI B (opiekun artystyczny: p. A. Kupiec)
(uczennica zaprezentowała utwór „Ziemia rodzinna” W. Bełzy)

III miejsce – Marcela Terlecka – kl. VII B (opiekun artystyczny: A. Mazur)
(uczennica zaprezentowała wiersz M. Gajowniczka „Chwała i cześć”)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas przesłuchań na etapie konkursu powiatowego.

W. Augustyniak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (6 votes cast)
„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…” – szkolny etap konkursu recytatorskiego, 8.3 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej