Tydzień Misyjny

„Mądrym być, to wielka sztuka,
Ale dobrym – jeszcze większa!?
Kornel Makuszyński

Dnia 22 października 2017 r. na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”. Światowy dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej jest obchodzony już po raz 91. „W tych dniach możemy pomyśleć o wielu niezliczonych świadectwach, o tym, jak Ewangelia pomaga przezwyciężyć zamknięcia, konflikty, rasizm, trybalizm promując wszędzie i pośród wszystkich pojednanie, braterstwo i dzielenie się”. W myśl Orędzia Papieża Franciszka, wolontariusze z klas 4 – 7 SP w Halinowie, postanowili „wyjść z własnej wygody i zdobyć się na odwagę, by dotrzeć do peryferii potrzebujących światła Ewangelii”. Szukając dróg, na których można urzeczywistniać męstwo i porywy serca w służbie ludzkości, niektórzy uczniowie wraz z rodzinami włączyli się w kolejną akcję: „AFRYKA – DZIECI – DZIECIOM ” na rzecz ubogich i potrzebujących.


Światowy Dzień Misyjny, promowany przez Dzieło Rozkrzewiania Wiary stał się dla nas dobrą okazją, aby nasze misyjne serce wzięło udział w modlitwie oraz świadectwie życia.
W ramach realizacji zadania na rzecz najbardziej potrzebujących, w duchu humanizmu, aktywnego działania i wolontariatu, kolejny raz wysłaliśmy paczki do Afryki i na Ukrainę. Tym razem wyposażyliśmy je w przybory szkolne, plecaki, puzzle, bandaże plastry opatrunkowe oraz maskotki dla malusińskich. Z całego serca dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzinom za Wielkie Serce.
Tym razem klasy: 4g i 5d przyniosły najwięcej darów. Dziękuję i GRATULUJĘ!

Szczególne podziękowania kieruję do Pani Anety Oliszewskiej za ofiarowanie na ten szczytny cel dużo ciekawych gier planszowych, kilka zakupionych plecaków szkolnych oraz za przybory szkolne.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (11 votes cast)
Tydzień Misyjny, 9.2 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej