Idźmy naprzód z nadzieją!

Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,
co się tej nadziei może sprzeciwić
Jan Paweł II

Dnia !6 pażdziernika 2017r. odbył się dla uczniów klas IV – VII uroczysty apel upamiętniający XVII rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Podczas uroczystości uczniowie z klas VI przypomnieli zebranym życiorys świętego, następnie ks. Cezary Szadujkis odtworzył wzruszające nagranie, które 16.10.1978r. z loggii bazyliki św. Piotra usłyszał cały świat – „Habemus Papam!”- Zwiastuję wam radość wielką: mamy papieża – w osobie kardynała świętego Kościoła Rzymskiego, Wojtyły, który przybrał sobie imię Jan Paweł II”.

Pod koniec uroczystości w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego –
„Adres: Niebo. Napisz list do Jana Pawła II”, uczniowie z klas IV i V przeczytali wyróżnione prace. Miło nam poinformować, że laueratem konkursu został jeden z uczniów naszej szkoły – Maciej Gójski z klasy IVf i to on zaprezentował swój list jako pierwszy, za co dostał od wszystkich gromkie brawa. Gratulujemy Ci Maćku! Na koniec uroczystości wszyscy zaśpiewali ukochaną pieśń naszego Papieża z Wadowic – „Barkę”.

Małgorzata Cudny, ks. Cezary Szadujkis

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (36 votes cast)
Idźmy naprzód z nadzieją!, 9.5 out of 10 based on 36 ratingsPowrót do strony głównej