Rocznica napaści ZSRR na Polskę.

Tradycją naszej szkoły jest pamięć o rocznicy napaści ZSRR na Polskę. 17 września 1939, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski. Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. W rocznicę tych wydarzeń Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie wraz dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w mszy w kościele w Długiej Kościelnej, która poświęcona była modlitwie za ojczyznę oraz za wszystkie ofiary tej zbrodniczej agresji. Mszę celebrował ksiądz Cezary Szadujkis, który w kazaniu podkreślał, jak ważna jest wolność człowieka i w dzisiejszych czasach. Po mszy przemówienie w imieniu Burmistrza Halinowa wygłosił sekretarz gminy Pan Robert Grubek. Uczniowie Gimnazjum w Halinowie przedstawili znane wiersze o tematyce II wojny światowej. Na zakończenie uroczystości Poczty Sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy wraz z uczniami i uczestnikami mszy przemaszerowali na miejscowy cmentarz, złożyć wiązanki w hołdzie ofiarom wojny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (14 votes cast)
Rocznica napaści ZSRR na Polskę., 6.4 out of 10 based on 14 ratingsPowrót do strony głównej