Wiosenne fantazje kulinarne

W tym roku w klasach I-III połączono powitanie wiosny z promocją zdrowego odżywiania. Przyświecało nam hasło „Witamy wiosnę zdrowo i kolorowo”. Uczniowie ubrali się w stroje koloru żółtego lub z żółtymi akcentami. W otoczeniu słonecznych barw od razu zrobiło się wesoło! Przyjście wiosny uczciliśmy też działaniami pod nazwą „Wiosenna fantazja kulinarna”. Każda klasa przygotowała samodzielnie zdrowe danie. Można było wybrać według uznania: sałatkę owocową – warzywną, koktajl mleczno – owocowy, wiosenne kanapki, szaszłyki owocowe. Tematyka zdrowego odżywiania nie jest obca naszym uczniom. Od lat szkoła włącza się w akcje „Owoce w szkole” oraz „Szklanka mleka”. Zachęcają one dzieci do spożywania owoców, warzyw i mleka oraz cieszą się niesłabnącą popularnością. Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją do połączenia zabawy z pożytecznym działaniem na rzecz zdrowia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (8 votes cast)
Wiosenne fantazje kulinarne, 7.8 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej