Magiczna chemia

Niezwykłą niespodzianką dla niektórych uczniów ze szkoły podstawowej był ciekawy pokaz magicznej chemii zaprezentowany przez starszych kolegów z gimnazjum. Na początku bardzo serdecznie przywitał nas dyrektor gimnazjum p. J. Rutkowski, który w ramach Projektu Edukacyjnego zaprosił przybyłych gości do obejrzenia ciekawej prezentacji.
Młodzi chemicy, ubrani w białe fartuchy, z wielką precyzją przedstawiali ciekawe doświadczenia. Wszyscy mogliśmy zobaczyć spalanie opiłków żelaza, magnezu, powstawanie sztucznej krwi, przeżyć wybuch wulkanu i kipiącej piany. Podczas wykonywanych ćwiczeń chętni do eksperymentowania uczniowie mogli w nich uczestniczyć. Dużą atrakcją był też sztuczny dym powstający z połączenia chemicznych składników oraz wzbudzający najwięcej emocji – tajemniczy płomień ognia. Uśmiech i życzliwość młodych chemików wskazywały na to, iż chemia i ciekawe eksperymenty są ich pasją życiową. Na zakończenie p.dyr. L. Kołakowska podziękowała gimnazjalistom i ich opiekunom za zaproszenie na ciekawy pokaz magicznej chemii.
Dla klasy VId udział w prezentacji stał się także okazją do zwiedzenia wszystkich zakątków szkoły. Duże korytarze, białe ściany, piękna biblioteka, sale lekcyjne oraz stołówka wywołały uśmiech, bowiem już od września niektórzy rozpoczną kolejny etap edukacji- VII klasę właśnie w tej nowoczesnej szkole.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (12 votes cast)
Magiczna chemia, 8.5 out of 10 based on 12 ratingsPowrót do strony głównej