„Jezus Był, Jest i Będzie Moją Perłą”. Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.

Nikt cię nie kocha tak jak Ja – Jezus

W dniach 8 – 10 marca 2017r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Halinowie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadziły SIOSTRY BENEDYKTYNKI Z OTWOCKA. Spotkaniom z Panem Bogiem towarzyszył wspólny śpiew animowany przez siostry, a także elementy sceniczne i multimedialne. Nauki odbywały się w szkole i w kościele. Inscenizacja przedstawiająca maski przybijane do krzyża uświadomiła nam, że człowiek pod wpływem pychy, strachu, zniechęcenia, udawania, pogardy, sądzenia innych – zakłada maskę, by ukryć swoje słabości. Dowiedzieliśmy się, że miarą człowieczeństwa nie jest upadek, ale siła powstawania. „Pod Twoim krzyżem chcę złożyć wszystkie maski, które przytłaczają moje człowieczeństwo i oddalają mnie od Ciebie”. Przed sakramentem pokuty i pojednania, siostry zachęcały nas, abyśmy zdjęli wszystkie maski. Nawet te nienazwane, bowiem każdy grzech na krzyżu spłacił swoją krwią – On – zraniony jak nikt. Miał siłę , aby iść…


Rekolekcje mialy charakter ewangelizacyjny. Wszyscy doświadczyli obecności Jezusa w sakramencie pokuty, pojednania i w Eucharystii.

Na granicy drogi nie ma drogi – jest META
Na granicy wspinaczki nie ma wspinaczki – jest SZCZYT
Na granicy nocy nie ma nocy – jest ŚWIT
Na granicy zimy nie ma zimy – jest WIOSNA
Na granicy śmierci nie ma śmierci – jest ŻYCIE
To nie był KONIEC – to był POCZĄTEK

Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (11 votes cast)
„Jezus Był, Jest i Będzie Moją Perłą”. Szkolne Rekolekcje Wielkopostne., 9.1 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej