Rocznica Powstania Styczniowego

Nasza szkoła i w tym roku włączyła się w obchody już 154-tej rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W imieniu całej społeczności szkolnej złożono wiązanki na pomniku lokalnego bohatera Ludwika Walesiaka, a także pomniku Powstańców Styczniowych w Długiej Kościelnej. Poczet sztandarowy, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w mszy w intencji walecznych powstańców. Po mszy odbyła się inscenizacja przedstawiająca sceny z przebiegu powstania. W szczególności przypomniano dramatyczne losy łącznika powstania styczniowego Ludwika Walesiaka. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali tragiczne sceny polskich dziejów przedstawione przez grupę rekonstrukcyjną z 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich z Halinowa i grupy East Riders z Białegostoku, w oryginalnych strojach i uzbrojeniu. Dla uczniów była to niezapomniana lekcja historii, sztuki, ale przede wszystkim patriotyzmu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (18 votes cast)
Rocznica Powstania Styczniowego, 9.5 out of 10 based on 18 ratingsPowrót do strony głównej