Pasowanie na ucznia

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste przyjmowanie pierwszoklasistów w poczet jej uczniów. W tym roku szkolnym odbyło się to 21 października. Tego dnia jak co roku, dzieci z klas pierwszych przyszły do szkoły w strojach galowych. Odświętny strój dopełniły birety i kokardy w kolorze granatowym. W uroczystości wzięli udział rodzice pierwszaków, panie dyrektorki, uczniowie klas drugich i trzecich wraz ze swymi nauczycielami. Na początku uroczystości dzieci z każdej z klas pierwszych zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej. Pierwszaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W części artystycznej zaprezentowały się także przedstawicielki rodziców. Potem nastąpiła część oficjalna, w której wystąpił poczet sztandarowy szkoły. Uczniowie odśpiewali hymn Kornelowców. Pani dyrektor Lidia Kołakowska przyjęła od pierwszaków ślubowanie, a następnie dokonała uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał od wychowawcy dużą, czerwoną kredkę. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbyły się spotkania klasowe. Rodzice umilili ten świąteczny dzień swoim dzieciom słodyczami. Dziękujemy wszystkim gościom za udział w uroczystości.
Wychowawcy klas I
Katarzyna Świerczyńska, Beata Fruba, Elżbieta Jerzak, Agnieszka Podbielska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (15 votes cast)
Pasowanie na ucznia, 7.6 out of 10 based on 15 ratingsPowrót do strony głównej