Nie bójcie się przygarnąć Chrystusa

16 października każdego roku mijają kolejne rocznice wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 21 października 2016r. w przeddzień wspomnienia liturgicznego, które przypada w rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II w 1978r. w szkole odbył się dla uczniów klas IV – VI uroczysty apel, który prowadziły uczennice z klasy 5d: Joanna Królikowska, Gabriela Kania i Marta Andrusiuk.
Chociaż Ojca Świętego Jana Pawła II nie ma już wśród nas – intonowały – chociaż MY jako młode pokolenie Polaków nie spotkaliśmy Go osobiście, to wierzymy, że ON wciąż czuwa nad nami i oręduje za nami u Boga. Pozostawił po sobie coś, czego nikt nigdy nam nie odbierze – swoją naukę: słowa o miłości, pokoju i trosce o drugiego człowieka – o Miłosierdziu. Te słowa są testamentem, który każdy z nas powinien wypełniać.

„Bracia i Siostry, nie bójcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości” — te słowa skierował do nas kardynał Karol Wojtyła podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat (22 października 1978r.). Na to wezwanie obecni na apelu uczniowie odpowiedzieli pieśniami: Ofiaruję Tobie Panie mój całe życie me oraz Zjednoczeni w Duchu, módlmy się aby jedność była odnowiona w nas….
Bardzo dziękuję Oliwierowi Bondyra, Piotrowi Matuszewskiemu, Dawidowi Mickiewiczowi i Mikołajowi Dąbrowskiemu za pomoc przy organizacji nagłośnienia.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (15 votes cast)
Nie bójcie się przygarnąć Chrystusa, 8.7 out of 10 based on 15 ratingsPowrót do strony głównej