III c i III d na ZIELONEJ SZKOLE w Bieszczadach

W dniach 7-10 czerwca 2016 r. uczniowie z klas IIIc i IIId wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Podbielską i Katarzyną Świerczyńską oraz p. Ewą Kupiec w roli dodatkowego opiekuna spędzali aktywnie czas na zielonej szkole w Bieszczadach. Pierwszym etapem zwiedzania było przepiękne miasteczko Sandomierz, gdzie oprócz podziwiania architektury odwiedziliśmy zbrojownię oraz przeszliśmy podziemną trasą turystyczną. Niestety nigdzie nie spotkaliśmy sławnego Ojca Mateusza. Następnego dnia wędrowaliśmy bieszczadzkimi szlakami, zwiedziliśmy też tamtejszy rezerwat żubrów. Podczas pobytu w luksusowym hotelu w Stężnicy mogliśmy cieszyć się urokami tego miejsca, bawiąc się na świeżym powietrzu jak i wieczorem na dyskotece.


W trakcie całodniowej gry terenowej „Bieszczady Challenge” wędrowaliśmy lasami, łąkami, przemierzaliśmy górskie potoki, a wszystko po to, aby dojść do opuszczonej bieszczadzkiej wioski i odnaleźć ukryte skarby. Oprócz tego zwiedziliśmy zaporę w Solinie, poznaliśmy tajniki wypalania węgla drzewnego, jeździliśmy prawdziwym samochodem terenowym po bieszczadzkich bezdrożach. Tuż przed powrotem do domu, w uzdrowiskowej części Polańczyka, bawiliśmy się w „Bieszczadzkich Traperów” zmagając się z zadaniami, z których najprzyjemniejsza była jazda segwayem.

Zielona szkoła okazała się wspaniałą okazją do lepszego poznania siebie, sprawdzenia swoich możliwości oraz zwiedzenia ciekawego zakątka naszego kraju. Zarówno wychowawczynie, jak i uczniowie zgodnie stwierdzili, że ta wspaniała wycieczka trwała stanowczo za krótko.
Opiekunowie: A. Podbielska, k. Świerczyńska, E. Kupiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.2/10 (13 votes cast)
III c i III d na ZIELONEJ SZKOLE w Bieszczadach, 6.2 out of 10 based on 13 ratingsPowrót do strony głównej