Spotkanie z aktorem Rafałem Królikowskim

Dnia 12 maja 2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia naszą szkołę odwiedził p. Rafał Królikowski – aktor filmowy i teatralny, który przybył na spotkanie z uczniami na zaproszenie p. M. Podolak i p. A. Kupiec oraz dzięki uprzejmości p. Urszuli Pastuszak – mamy Oliwii z klasy Vd. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IVc, Vb, Vd wraz z nauczycielami oraz dyrektor szkoły p. Lidia Kołakowska. Celem spotkania był udział aktora w prowadzonej w naszej szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Już na samym początku p. Królikowski nawiązał bardzo dobry kontakt z uczniami, co przyjemnie wpłynęło na miłą atmosferę całego zdarzenia. Aktor odczytał fragment powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Okazją do popularyzowania twórczości tego Wielkiego Polaka było ustanowienie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza. Wszyscy uczniowie okazali się bardzo uważnymi słuchaczami. Spotkanie było też okazją do rozmowy z aktorem. Duże poczucie humoru pana Rafała ośmieliło wielu uczniów, nic więc dziwnego, że zasypali go lawiną pytań. W rozmowie z uczniami aktor przekonywał, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa czytanie książek. Podkreślał też, że bardzo istotne jest to, by rozumieć, co się czyta. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem oraz wręczeniem drobnego upominku aktorowi przez uczniowską delegację. Nie zabrakło też autografów, pamiątkowego zdjęcia i wpisu do kroniki.
Serdecznie dziękujemy p. Rafałowi za wizytę w naszej szkole i życzymy powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (17 votes cast)
Spotkanie z aktorem Rafałem Królikowskim, 8.9 out of 10 based on 17 ratingsPowrót do strony głównej