„Złoty Kilometr Młodych – HALINÓW 2016”

Pobijmy rekord Guinnessa!!!
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego do udziału w Ogólnopolskiej Kampanii – KILOMETRY CARITAS W 2016 r. Akcja polega na zebraniu i ułożeniu jak najdłuższego ciągu z monet o nominale jednej złotówki. Na jeden metr bieżący składają się 44 złotówki. Dotychczasowy Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji, która w 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75 km i 240 m, składający się z 4,5 miliona jedno centówek euro. Aby pobić rekord – Caritas, szkoły, rodziny i firmy, które włączyły się w kampanię w całej Polsce, muszą wspólnie ułożyć minimum 75 km i 250 m ciągu monet, a w naszym przypadku będą to monety o nominale 1 zł.

Musimy więc zebrać ponad 3 mln 311 tys. złotówek.
Nasza szkolna akcja rozpoczyna się 13 kwietnia 2016r., a kończy 20 maja 2016r. Wspólnie zobaczymy, ile odcinków i ile złotówek zebrały poszczególne klasy.
Kulminacyjnym punktem będzie ułożenie ciągu złotówek i rozstrzygnięcie konkursu. Klasa, która odniesie zwycięstwo, otrzyma medal – „ Złoty Kilometr Młodych – HALINÓW 2016” .

Celem Kampanii jest pobicie rekordu Guinnessa oraz pozyskanie pieniędzy na dofinansowanie wyjazdów kolonijnych dla dzieci z ubogich rodzin, dożywienie dzieci, dofinansowanie świetlic oraz wsparcie dzieci potrzebujących leczenia i rehabilitacji.

NASZ POMYSŁ TO DOBRA ZABAWA POŁĄCZONA ZE SZCZYTNĄ IDEĄ.
POKAŻMY SIĘ INNYM JAK Z NAJLEPSZEJ STRONY.
UDOWODNIJMY, ŻE MAMY POTENCJAŁ I SIŁĘ.
DOŁUŻMY SWOJĄ NIEWIELKĄ CZĘŚĆ DO TYCH KILOMETRÓW,
KTÓRE WSPÓLNIE W POLSCE UKŁADAMY.
ŁĄCZĄC SIŁY, MAMY SZANSĘ POBIĆ REKORD GUINNESSA!!!
Każda złotówka jest na wagę złota!!!

Finał Bicia Rekordu Guinnessa przewidziany jest w Warszawie na dzień 29 maja 2016r. w godz. od 13:00 do 20:00. Podczas imprezy finałowej ułożony zostanie ciąg WSPÓLNIE UZBIERANYCH monet – złotówek.
Koordynatorki Ogólnopolskiej Kampanii:
p. Agnieszka Bondyra (kl. I – III)
p. Małgorzata Cudny (kl. IV – VI)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (12 votes cast)
"Złoty Kilometr Młodych – HALINÓW 2016”, 9.2 out of 10 based on 12 ratingsPowrót do strony głównej