Ojcze Święty… Szukałeś nas…

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w wieku 84 lat. W tym roku obchodzimy 11. rocznicę Jego śmierci. Z tej okazji na korytarzu szkolnym została wykonana gazetka poświęcona pamięci naszego Wielkiego Rodaka, który był „wielki” nie dlatego, że był Papieżem, lecz był „wielki” i dlatego został Papieżem.

Kiedy umierający Jan Paweł II dowiedział się, że młodzi modlą się pod oknami Pałacu Apostolskiego, napisał do nich ostatni list: „Szukałem was… a teraz wy przyszliście do mnie. Za to wam dziękuję”. Dzisiaj MY dziękujemy Ci Ojcze Święty, że ‚Znalazłeś nas’.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy chcieli wyrazić swoją wdzięczność Ojcu Świętemu mogli przy Jego fotografii zamieścić wycięte serduszko z osobistym podziękowaniem.
Jednak najważniejsze jest, aby starać się żyć według tego, jak nas uczył.
„Poezja – mawiał Jan Paweł II – to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić…”, dlatego obok relacji z życia Świętego, zostały umieszczone Jego wiersze, w których apelował…. Zatrzymaj się – to przemijanie ma sens!
Każdy w zadumie mógł przeczytać wskazówki na dobre życie, jakie w swojej poezji wyraził nasz Wielki filozof, myśliciel i poeta XXI wieku – święty Jan Paweł II.
Bardzo dziękuję uczennicy z klasy 5d – Marii Przybysz–Bieleckiej za pomoc w przygotowaniu gazetki.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
Ojcze Święty… Szukałeś nas…, 10.0 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej