Opowieść o Bożym miłosierdziu

Nie liczy się wspaniałość twego działania, ale miłość, jaką w nie włożyłeś
Matka Teresa z Kalkuty

Wkrótce będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne – czas refleksji nad życiem, nad sobą oraz pojednania się z Bogiem. Postanowiliśmy z tej okazji zrobić na holu głównym wystawę uczniowskich prac, aby przedstawić rówieśnikom konkursowe prace literackie pt.: „Mocny, kto ufa miłosierdziu Boga”, interesujące wypowiedzi na temat bezinteresowności oraz najciekawsze prace plastyczne wykonane przez uczniów z klas V i VI SP. Głównym mottem wystawy są perykopy biblijne: ”Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie” i „Przypowieść o miłosiernym Ojcu”.

Autorami najciekawszych prac plastycznych są: Maja Antoniuk, Weronika Rączkiewicz, Jakub Czopiński, Julia Piwowarczyk, Monika Marczyk, Kamil Kąkolewski, Natalia Chudek, Aleksandra Popławska, Maja Woźniak, Maria Zimna, Zuzanna Miros, Julia Gomulska i Natalia Woźniak.

Pomysł na dekorację wielkopostną okazał się satysfakcjonujący, gdyż prace cieszą oko wielu uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Tym razem o przygotowanie dekoracji korytarza szkolnego zadbali uczniowie z klasy Vc. Bardzo dziękuję Marysi Zimnej, Jakubowi Rogala, Jakubowi Porosiło i Piotrowi Szykuła za trud włożony w realizację zadania.
Wszystkich zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych, przeczytania ciekawych artykułów, poezji, prozy oraz do osobistej refleksji.

Pamiętajmy, że bliźnim jest ten, kto potrzebuje jakiejkolwiek pomocy. A pomoc nasza zawsze powinna być… bezinteresowna.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (10 votes cast)
Opowieść o Bożym miłosierdziu, 8.7 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej