Nasza szkoła dołączyła do KLUBU SZKÓŁ UNICEF

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie przyłączył się do programu KLUB SZKÓŁ UNICEF, którego koordynatorem z ramienia szkoły został nauczyciel języka angielskiego – pan Jacek Gałązka. W dniu 19 stycznia 2016 r. zarówno w klasach I-III, jaki i IV-VI odbył się apel prezentujący nowy projekt edukacyjny UNICEF na rok 2015/16 to „MALI uczniowie idą do szkoły”, którego celem jest zapoznanie uczniów z trudną sytuacją dostępu do edukacji w krajach afrykańskich oraz pozyskanie środków finansowych na zakup książek i artykułów piśmienniczych dla dzieci z Mali. Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się o wielu informacji o Mali poprzez obejrzenie filmu i prezentacji. Dzieci i młodzież zaproszone zostały do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na wykonanie własnej książki. Komisja konkursowa czeka na prace do 16 lutego. Własnoręcznie wykonane książeczki będzie można kupować już od 18 lutego podczas zebrania dla rodziców, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na konto zbiórki otwartej na rzecz dzieci w Mali.
Zachęcamy szczególnie rodziców do udziału w tej akcji charytatywnej poprzez zakup książeczek wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
ORGANIZATORZY: K. Świerczyńska, J. Gałązka
Zobacz regulamin konkursu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (20 votes cast)
Nasza szkoła dołączyła do KLUBU SZKÓŁ UNICEF, 7.3 out of 10 based on 20 ratingsPowrót do strony głównej