Mały Samorząd Uczniowski organizuje Walentynki

Skąd się wzięły walentynki? Według średniowiecznej tradycji w dniu tego świętego ptaki łączyły się w pary. W dzisiejszych czasach doceniamy wartość przyjaźni i sympatii wobec innych. Z tej właśnie okazji MSU zorganizował pocztę walentynkową, w której znalazło się wiele laurek i kolorowych serc. Miło było zobaczyć uśmiech i radość, gdy przesyłka dotarła do celu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (5 votes cast)Walentynkowe kodowanie w 0A

Grupa 0A walentynki spędziła nietypowo, bo kodując na kratownicy. Miały możliwość tworzyć symetryczne serce z kartoników (lustrzane odbicie), a także z czerwonych serduszek ułożyć walentynkowe serce według określonego kodu. Dzieci prowadziły rozmowy okolicznościowe z nauczycielem „Co to jest miłość?”, „Jak okazujemy miłość?”, „Co jest symbolem Walentynek?”, „W jaki sposób świętujemy to pełne miłości święto?”. Obejrzały krótki filmik „Oczami dziecka święta Walentego”. Przedszkolaki w oparciu o wiersz Jana Brzechwy „Żuk” wypowiadały się na temat miłości. Dzieci stworzyły walentynkowe serca i brały udział w zabawach ruchowych, tańcach, konkursach. W tym dniu dzieci zostały obdarowane lizakami i w radosnych humorach wróciły do domu żeby okazywać miłość swoim najbliższym.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Bal karnawałowy u Skrzatów i w 0a

10 lutego w grupie Skrzaty i 0a odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali można było spotkać wróżki, księżniczki, ninja, Spider-Mana, Batmana… Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 11