0b i 0c w świecie baśni

Bajki to niezbędny element dzieciństwa. Czytanie, bądź opowiadanie dziecku bajek to nie tylko przyjemność płynąca z kontaktu z dzieckiem, ale także inwestycja w jego rozwój. Podczas tygodnia dotyczącego baśni dzieci przypomniały sobie treść tych najpiękniejszych, które stały się inspiracją do plastycznej twórczości – przedszkolaki rysowały swoje własne bajki, którym wymyślały tytuł, a następnie je opowiadały. Jako wspólną pracę plastyczną dzieci wybrały baśń „Czerwony Kapturek”. Był to bardzo wesoły tydzień, dzieci rozwiązywały liczne zagadki słowne o bohaterach literatury dziecięcej oraz zagadki słuchowe z wykorzystaniem fragmentów bajkowych piosenek, układały bajkowe puzzle, a na koniec tygodnia musiały przejść wzajemnie wyznaczoną drogę do domku, co wcale nie było łatwe, ponieważ trzeba było uważać, aby nie stanąć na pole oznaczone wilkiem. Wszystkie zabawy przyniosły dzieciom wiele radości.

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)