Teatralne prezentacje

Na zakończenie I semestru zajęć teatralnych w ramach projektu unijnego, uczennice klas 1-3 zaprezentowały krótkie wystąpienia. Publiczność mogła podziwiać ich umiejętności aktorskie i taneczne. Krótkie przedstawienia spotkały się z zainteresowaniem, a nawet aplauzem rówieśników. Były nie tylko ładnie prezentowane, ale niosły też dwa ważne przesłania. Trzeci występ wniósł wiele radości. Dziewczęta z gracją i wdziękiem przedstawiły wesoły taniec, który także widownię zachęcił do ruchowej aktywności. Miło było słyszeć oprócz podziękowań, oczekiwania na kolejne przedstawienia – zarówno teatralne jak i taneczne. Dziękujemy!
Uczennice pod kierunkiem prowadzącej: Joanny Gójskiej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Tydzień legend i baśni polskich w klasach 3b i 3c

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy jedno z kolejnych działań w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego “Piękna nasza Polska cała”. W klasach 3b i 3c przez cały tydzień odbywały się codziennie prezentacje baśni i legend polskich. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wybraliśmy teksty dotąd nieznane, a jednocześnie niosące ważne przesłania dla każdego uczestnika. Legendowe podróże po Polsce zaznaczaliśmy na mapie, co jeszcze bardziej utrwaliło znajomość geografii naszej ojczyzny oraz wpłynęło na uzyskanie dodatkowych informacji historycznych i kulturowych. Wymienić należy teksty, których z zaciekawieniem słuchali uczniowie. Były to legendy: “O placu Trzech Krzyży w Warszawie”, “Zatopione miasto”, “Łopata piekarczyka”, “Dzwon grzesznika” “Alchemik z nowosądeckiego rynku” oraz baśń “O powstaniu Karpat”.
Wychowawcy: Joanna Gójska i Anna Przybysz

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Przekaż nam 1% podatku

Drodzy Rodzice i Przyjaciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie. Jak co roku prosimy o przekazanie 1% podatku. Za pieniądze uzyskane w Państwa podatku wzbogacimy naszą szkołę w atrakcyjne wyposażenie. W ten sposób szkoła wzbogaciła się w komplety siedlisk, piłkarzyki, stoły pingpongowe, które zwłaszcza na przerwach, cieszą się wielkim powodzeniem wśród uczniów. W tym roku planujemy zakup wygodnych siedlisk dla dzieci z klas 1 -3 i kolejne dla klas 4 – 8 na świeżo wyremontowany korytarz.

Jak przekazać 1% podatku.
Wystarczy wpisać w rubryki:
Numer KRS
0000270261
Cel szczegółowy ZSP Halinów 1889 i zakreślić krzyżykiem kwadracik Wyrażam zgodę.

Dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej. To naprawdę działa. Dziękujemy.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 11