Warto Pomagać

Szkolny Klub Wolontariatu Warto Pomagać przedstawia swój plan na rok szkolny 2019/2020.

 

 Program SKW Warto Pomagać —>>>

Plan pracy w roku szkolnym 2019/2020 —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (4 votes cast)Pomoc chorym dzieciom z Fundacji Polsat

Już po raz kolejny nasi uczniowie stanęli na wsokości zadania i wykonali ozdoby wielkanocne na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na chore dzieci – podopiecznych Fundacji Polsat. Dnia 3 czerwca na pikniku z okazji Dnia Dziecka zostały rozdane nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie. Prace były tak piękne, iż postanowiliśmy nagrodzić wszystkich. Za nagrody dziękujemy Pani Izabeli Sarzyńskiej i firmie Plus, a naszym dzieciakom dziękujemy za serce okazane potrzebującym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.
Organizator Agata Sokołowska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)Konkurs Kartka i Ozdoba Bożonarodzeniowa

17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na kartkę i ozdobę bożonarodzeniową. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie we współpracy z FUNDACJĄ POLSAT. Wszystkie prace oddane na konkurs zostały w dniu 10 grudnia sprzedane na Kiermaszu Rękodzieła by pomóc dziewięcioletniemu Arturowi, choremu na rdzeniowy zanik mięśni. Zebrano 6500 zł – pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Artura – podopiecznego fundacji POLSAT. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczniów z klas I–VIII. Zgodnie z regulaminem ustalonym przez organizatora przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom w imieniu swoim i Artura serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i za okazaną pomoc.
Organizatorzy: Agata Sokołowska, Maria Lipiec.

Wyniki konkursu —>>>

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (5 votes cast)Fundacja Polsat dziękuje uczniom za pomoc

10 grudnia 2018 nasi młodzi szkolni wolontariusze wspierający działania Fundacji Polsat sprzedawali na świątecznym kiermaszu rękodzieła, by pomóc dziewięcioletniemu Arturowi, choremu na rdzeniowy zanik mięśni. Ich otwartość na wsparcie, empatia, zaangażowanie, zagwarantowały sukces wolontariackiej akcji. Wspólnie zgromadzili na rehabilitację podopiecznego Fundacji Polsat 6 500 zł! W imieniu Artura, jego taty, Fundacji Polsat i własnym pięknie dziękujemy za Wasze dary i uśmiechy!
Nad koordynacją kiermaszowych działań czuwali: P. Agata Sokołowska, P. Maria Lipiec, P. Przemek Jurewicz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (21 votes cast)Wolontariusze naszej szkoły uczestnikami wigilijnego kolędowania z Fundacją Polsat

Część z Wolontariuszy z kl. 5g, która aktywnie wspiera podopiecznych Fundacji Polsat, wzięła udział w nagraniu wigilijnego koncertu kolęd z Fundacją Polsat, Golec Orkiestra i Katarzyną Cerekwicką. Program będzie można obejrzeć w Wigilię na antenie Polsatu. Wszystkim Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za otwarte serca i pomoc okazywaną chorym dzieciom. Wiemy, że to nie koniec Waszej dzielnej pracy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (14 votes cast)Uczniowie IV G i Koła Caritas pomogli chorej Julci

Uczniowie klasy IV G i Koła Caritas ponownie włączyli się w akcję charytatywną zorganizowaną przez Fundację Polsat, pracowników Plusa i Cyfrowego Polsatu. Mali wolontariusze z uśmiechem na ustach kwestowali oraz sprzedawali świąteczne ozdoby, przygotowane przez młodych artystów z naszej szkoły. Cel był jeden – pomoc dla chorej Julki, podopiecznej Fundacji Polsat. Dzieciom udało się zebrać 7 928 zł na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Dzięki empatii, otwartości na działanie, uczniowie znów zmobilizowali dorosłych do otwarcia serc i „portfeli” by, pomóc niepełnosprawnej dziewczynce. Jesteśmy pełni uznania dla ich zaangażowania. Tym bardziej, że potrzeby Julki są bardzo duże. Dziewczynka cierpi na wodogłowie pokrwotoczne i padaczkę lekooporną, ponadto nie widzi, nie mówi, a jedynie słyszy. Ma założoną tracheotomię i PEG żywieniowy (wprowadzenie do żołądka, bezpośrednio przez skórę, krótkiego zgłębnika, przez który pacjent otrzymuje pokarm). Kwota, jaką uczniom udało się zebrać z pewnością pomoże Julce w zmaganiach o zdrowie.
Przy okazji chcemy gorąco podziękować młodym szkolnym artystom, uczestnikom szkolnego konkursu oraz Pani Agacie Sokołowskiej, Marii Lipiec i wychowawcy IV G, Panu Przemkowi Jurewiczowi, za wsparcie dla całej akcji.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (14 votes cast)Strona 1 z 212