Jak nie czytam, jak czytam

Redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” serdecznie dziękuje Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Halinowie za udział placówki w III edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Zobacz dyplom —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)Spotkanie z Panem Andrzejem Sosnowskim Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty oraz Panią Marzenną Zaleską Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych – w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”…

Dnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy bowiem p. Andrzeja Sosnowskiego Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty i towarzyszącą mu p. Marzennę Zaleską Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych. Przybyli oni na zaproszenie p. Małgorzaty Podolak, p. Hanny Konowrockiej oraz p. Lidii Kołakowskiej – Dyrektor ZSP w Halinowie. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, IId z wychowawczyniami oraz p. Ewa Kupiec – Wicedyrektor ZSP w Halinowie. Na początku spotkania p. Dyrektor Lidia Kołakowska serdecznie powitała gości, a następnie p. Małgorzata Podolak w krótkim wprowadzeniu podkreśliła, iż w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. Zapraszani są goście (włodarze miasta, literaci, aktorzy), którzy wspierają bibliotekarza, nauczycieli i dyrekcję szkoły w szczytnym zadaniu – promowania czytelnictwa i rozwijania kultury czytelniczej.
Następnie p. Marzenna Zaleska przeczytała rosyjską baśń wg Piotra Jerszowa pt. „Konik Garbusek”. Pani Małgorzata Podolak zwróciła dzieciom uwagę na wartości, takie jak: prawdomówność, skromność, pracowitość, pokora, którymi wyróżniał się najmłodszy z braci i ostatecznie odniósł największy sukces. Potem p. Wicekurator przeczytał wiersz Danuty Wawiłow pt.” Trójkątna bajka”, a dzieci głośno powtarzały rymujące się słowa: trójkątna i okrągła.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (11 votes cast)1-8 maja XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 1-8 maja 2017 r. obchodzony był XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: ”Biblioteka. Oczywiście!”. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego Święta i wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Halinów przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji. Najmłodszym czytaliśmy najpiękniejsze wiersze Danuty Wawiłow oraz prozę Pawła Beręsewicza. W roli lektorów wystąpiły p. Małgorzata Podolak i p. Agnieszka Kupiec. Dużym zainteresowaniem cieszył się też spektakl pt.: „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu aktorów z Teatru Edu-Artis z Krakowa. Przedstawienie obejrzały przedszkolaki, uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej oraz drugoklasiści. Dzieci przeżyły wiele zaskakujących zdarzeń, a wszystko to za sprawą takich postaci jak: Baba-Jaga, Kopciuszek, Pan Kleks, Czerwony Kapturek. Ach, to dopiero był galimatias! Widzów zachwyciły też kolorowe kostiumy, rekwizyty oraz oprawa muzyczna.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (10 votes cast)Tym razem czytaliśmy … „Detektywa Pozytywkę”

W ramach prowadzonej w naszej szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w czwartkowe przedpołudnie w bibliotece zebrali się fani książek Grzegorza Kasdepke, a byli to uczniowie klasy IIf wraz z wychowawczynią p. Joanną Jerzak. Drugoklasiści podążali tropem sympatycznego, ale i dziwacznego detektywa Pozytywki, rozwiązując wraz z nim „kryminalną” zagadkę. Ale przede wszystkim uśmiali się, słuchając zabawnego tekstu, który czytała p. Hanna Konowrocka – nauczycielka w ZSP w Halinowie.
Na zakończenie spotkania uczniowie wypowiedzieli się, jakie książki aktualnie czytają, a także złożyli propozycje zakupu nowych książek do biblioteki. Frajdy było przy tym co niemiara!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (10 votes cast)Mikołajki z … „Mikołajkiem”

6 grudnia w Dzień Świętego Mikołaja bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią p. Joanną Gójską. Tego dnia przybliżyliśmy, a niektórym przypomnieliśmy książkę Rene Goscinnego pt. „Szkolne przygody Mikołajka”. Tym razem w roli lektora wystąpiła Kamila Perkowska – uczennica klasy Va, która w poprzednim miesiącu została laureatką Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Prozy H. Sienkiewicza. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze mikołajkowego święta, z okazji którego wszyscy życzyli sobie również pięknych prezentów. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (15 votes cast)„Duch starej kamienicy” … w interpretacji absolwentki naszej szkoły Doroty Chwedorowicz

W piękne listopadowe przedpołudnie po raz kolejny naszą szkołę odwiedziła p. Dorota Chwedorowicz – była uczennica naszej szkoły, a obecnie aktorka filmowa i teatralna. Pani Dorota po raz drugi włączyła się w prowadzoną w naszej szkole akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem zaprezentowała fragment książki Anny Onichimowskiej pt. „Duch starej kamienicy”. Uważnymi słuchaczami byli uczniowie klasy IVc, Vc, uczniowie uczęszczający na zajęcia reedukacyjne oraz nauczyciele – p. Hanna Konowrocka i p. Agnieszka Kupiec. Humorystyczna, ale i straaaaaaaszna powieść Anny Onichimowskiej, w znakomitej interpretacji aktorki, bardzo spodobała się naszym podopiecznym, którzy na przerwie przybyli do biblioteki i wypożyczyli książkę, żeby przeczytać ją w całości. Oby takich spotkań było jak najwięcej!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (11 votes cast)Strona 1 z 512345