Innowacja „Klasa w terenie” – 2b i 2c w Kampinoskim Parku Narodowym

We wrześniu 2023r. klasy 2b i 2c wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wyjazd ten stanowił pierwsze działania w ramach innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie”, którą obie klasy będą realizowały w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie dotarli do rezerwatu Granica w Kampinoskim Parku Narodowym, którego położenie w jednym z najpiękniejszych zakątków parku, z niezwykle różnorodną przyrodą (w bezpośrednim sąsiedztwie ekosystemy łąkowe, bagienne, wydmowe i zróżnicowane zbiorowiska leśne) powoduje, że jest on doskonałym miejscem do prowadzenia różnorodnych zajęć edukacyjnych. Po przejściu szlakiem turystycznym do muzeum, uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody pt. „ Życie pod strzechą”, podczas której prowadzący omówił takie zagadnienia, jak: życie codzienne dawnego gospodarstwa, jak dawniej budowano domy, tradycyjny wiejski ogród, zwierzęta gospodarskie i dzikie towarzyszące człowiekowi. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz zajęciami sportowymi na leśnej polanie, gdzie wszyscy doskonale się bawili.
Wychowawczynie: A. Podbielska i K. Świerczyńska

Rating: 7.4/10 (5 votes cast)
Innowacja "Klasa w terenie" - 2b i 2c w Kampinoskim Parku Narodowym, 7.4 out of 10 based on 5 ratings