Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z języków obcych MULTITEST 2022 – znamy wyniki!!!

W październiku na terenie naszej szkoły odbyły się ogólnopolskie olimpiady językowe pt. „MULTITEST 2022”. Konkursy te, ogłoszone przez Centrum Edukacji Szkolnej zostały przeprowadzone wśród uczniów szkoły podstawowej klas VII i VIII. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej pozaszkolnej wiedzy z zakresu środków leksykalno-gramatycznych, a także mogli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu czytanego w języku angielskim lub języku niemieckim. Konkursy zostały przeprowadzone w formie testów wielokrotnego wyboru i składały się z 26 pytań. Do olimpiad przystąpiło 25 śmiałków z klas siódmych i ósmych. W konkursie z języka angielskiego w całej Polsce wzięło udział 237 uczniów z klas siódmych oraz 499 chętnych z klas ósmych. Średnia punktów na poziomie klas siódmych wyniosła 143, zaś na poziomie klas ósmych 158. Najwyższy wynik z klas siódmych osiągnęły: Joanna Dymowska, plasując się na 5 miejscu oraz Michalina Karasiewicz, zajmując 11 miejsce w skali kraju. Najwyższy wynik klas ósmych osiągnęli: Sebastian Teodorczyk, plasując się na 9 miejscu, Joanna Sztyrak, zajmując 12 miejsce, Dominika Studniarek – 14 miejsce oraz Magdalena Czerkas i Marta Ziarko, zdobywając 15 miejsce w skali kraju.

Do olimpiady z języka angielskiego w kategorii klas siódmych przystąpili (według kolejności alfabetycznej):
1. Joanna Dymowska, kl. 7d;
2. Michalina Karasiewicz, kl. 7b;
3. Oliwia Kiczuk, kl. 7c;
4. Bartosz Kister, kl. 7d;
5. Jakub Królak, kl. 7a;
6. Piotr Wyka, kl. 7b.
Do olimpiady z języka angielskiego w kategorii klas ósmych przystąpili (według kolejności alfabetycznej):
1. Nicole Abramczyk, kl. 8e;
2. Antonina Andrusiuk, kl. 8d;
3. Magdalena Czerkas, kl. 8b;
4. Aleksandra Gołębiewska, kl. 8c;
5. Maciej Michalak, kl. 8a;
6. Jowita Momot, kl. 8e;
7. Franciszek Napieraj, kl. 8c;
8. Daniel Rosiak, kl. 8f;
9. Iga Siemieniuk, kl. 8c;
10. Krzysztof Słodownik, kl. 8c;
11. Dominika Studniarek, kl. 8f;
12. Joanna Sztyrak, kl. 8a;
13. Sebastian Teodorczyk, kl. 8b;
14. Anna Wojciszko, kl. 8c;
15. Marta Ziarko, kl. 8d.
Do olimpiady z języka niemieckiego w kategorii klas ósmych przystąpili (według kolejności alfabetycznej):
1. Łucja Głuchowska, k. 8b;
2. Mikołaj Jarzębski, k. 8c;
3. Krzysztof Słodownik, kl. 8c;
4. Wiktoria Szulich, kl. 8b.

Najwyższy wynik osiągnął Mikołaj Jarzębski, zajmując 27 miejsce w skali kraju.

Większość uczniów osiągnęła wynik powyżej średniej, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych!!!

Szkolni organizatorzy: A. Dziobak, M.Rudnik, I. Szyperska-Urban, I. Wierzbicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z języków obcych MULTITEST 2022 – znamy wyniki!!!, 8.2 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej