Rewizyta w Danii

Uczniowie klas siódmych i ósmych w dniach 29.05.22 – 3.06.22 odwiedzili znajomych w Danii. W marcu gościli ich w swoich polskich domach, pokazywali nasz kraj, zwyczaje, zabytki. Teraz czas na poznanie Danii. Poznaliśmy Esbjerg – miasto portowe nad Morzem Północnym. Z tej miejscowości pochodzą nasi duńscy przyjaciele. Zwiedziliśmy ich szkołę, uczniowie przebywali w duńskich rodzinach i z nimi zdobywali miasto. Kolejny dzień to Blavand – nadmorska, wypoczynkowa miejscowość, z szerokimi plażami i szczególnie ozdobionymi bunkrami. Muzeum Tirpitz w imponującym bunkrze, gdzie mogliśmy poznać naturę i kolejne ery obszaru Danii. W miejscowości Aarhus zwiedzaliśmy „Den Gamble By” – skansen, który uczniowie zdobywali i poznawali aktywną grą miejską. Odwiedziliśmy muzeum sztuki nowoczesnej z niesamowitą panoramą miasta. Poznaliśmy również samą miejscowość, z jej deptakiem, sklepami, kawiarenkami. Niezapomniany dzień spędziliśmy w Legolandzie. Korzystaliśmy z wszystkich atrakcji tego legendarnego miejsca. Wieczorem wspólna, pożegnalna kolacja uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Nie obyło się bez rozgrywek sportowych. Ostatniego dnia pożegnanie w szkole i po długiej trasie zwiedzanie Poczdamu i Berlina. Poznaliśmy imponujący pałac Sansoouci oraz historyczne miejsce podpisania pakty poczdamskiego – pałac Cecylii. W Berlinie zobaczyliśmy Reichstag, Bramę Branderburską oraz znany na cały świecie Pomnik Holocaustu.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (8 votes cast)
Rewizyta w Danii, 6.4 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej