Obchody 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

117 września 2009 roku obchodziliśmy w naszej szkole 70 rocznicę wybuchy II Wojny Światowej. Odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyły władze miasta: Pani Burmistrz Jolanta Damasiewicz, Pani Henryka Pazio, Dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli Pani Beaty Grynfelder i Pani Krystyny Tulewicz przygotowali program artystyczny, podczas którego został wyświetlony film nakręcony przez uczniów naszego gimnazjum i francuską młodzież – „Czas niewymierny – w hołdzie powstańcom warszawskim”.

3Po uroczystej akademii uczniowie klas III, harcerze, Dyrekcja szkoły i nauczyciele udali się do kościoła w Długiej Kościelnej na Mszę Świętą, a następnie na grób nieznanego żołnierza na miejscowym cmentarzu. Złożono kwiaty, zapalono znicze, oddano hołd poległym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (9 votes cast)
Obchody 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, 7.0 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej